Wzmożone kontrole prędkości na pomorskich drogach już 18 września

  • 18.09.2020, 06:00
  • Redakcja / KPP Tczew
Wzmożone kontrole prędkości na pomorskich drogach już 18 września fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W piątek odbędzie się drogowa akcja w ramach której policja będzie prowadziła kaskadowe pomiary prędkości.

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. 

- www.policja.pl

 

Celem piątkowych działań jest ograniczenie zjawiska przekraczania dopuszczalnej prędkości, uświadomienie kierowcom zagrożenia jakie za sobą niesie jazda niezgodna z przepisami, a przede wszystkim: zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nadmiernej prędkości. W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Nie obowiązują ich granice administracyjne powiatów, więc mogą poruszać się po całym województwie.

 

Niestety zdarza się, że kierowcy po minięciu patrolu policji znacznie przyspieszają. Prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. W najbliższy piątek 18 września może się zdarzyć, że za masztem z fotoradarem lub patrolem policji pojawi się następny pojazd policyjny oznakowany lub nieoznakowany, wyposażony w wideorejestrator, poruszający się w sposób wahadłowy. Tego typu taktyka przypomina, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

- KPP Tczew

 

Tylko w sierpniu policjanci z grupy SPEED zatrzymali 159 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją tego jest:

  • zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące,
  • 10 punktów karnych, 
  • mandat.
Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe