Ponad 29 tysięcy złotych na zakup książek do tczewskiej biblioteki. Mieszkańcy mogą wysyłać swoje propozycje do końca września

 • 20.09.2020, 09:00
 • Redakcja
Ponad 29 tysięcy złotych na zakup książek do tczewskiej biblioteki. Mieszkańcy mogą wysyłać swoje propozycje do końca września fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Miejska Biblioteka Publiczna m. Aleksandra Skulteta w Tczewie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury.

Dofinansowanie w wysokości 29 tysięcy 615 złotych przeznaczone będzie na zakup nowości wydawniczych. Dzięki pozyskanej dotacji, filie biblioteki wzbogacą się o kolejne pozycje książkowe. Tym samym, tczewska książnica zachęca czytelników do dzielenia się własnymi propozycjami z zakresu szeroko rozumianej literatury.

 

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. 

Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN: 

 • Priorytet 1
  Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.
   
 • Priorytet 2
  Infrastruktura bibliotek 2016–2020.
   
 • Priorytet 3
  Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

- www.gov.pl

 

Sugestie dotyczące zakupu konkretnych publikacji można przesyłać mailem na adres: [email protected] w terminie do 30 września, bądź zgłaszać osobiście w filiach biblioteki. Na propozycje mieszkańców zostanie przeznaczona kwota w wysokości do 10% całego dofinansowania.


O pozyskanych nowościach wydawniczych, Miejska Biblioteka Publiczna poinformuje na swojej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe