W Tczewie wybrano Miss i Mistera Złotego Wieku

  • 20.09.2020, 21:48 (aktualizacja 22.09.2020, 12:22)
  • Redakcja
W Tczewie wybrano Miss i Mistera Złotego Wieku fot. tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Wyjątkowo we wrześniu odbyła się kolejna edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku.

Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie po raz kolejny wraz z partnerami: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tczewie, Fundacją Domu Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki zorganizował w Tczewie wielkie święto seniorów. W tym roku pod hasłem "Od rana mam dobry humor" odbyła się bowiem XVII edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku.

 

Od rana mam dobry humor to idea tak, żeby mieć dobry humor każdego dnia […] Myślę, że wiek tu nie ma znaczenia, bo 85 lat ma laureatka tegorocznych wyborów. Więc od rana uśmiechajmy się do lustra.

- Julita Jakubowska, Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie

 

W wyborach wystartowało 11 osób. Najmłodszy uczestnik miał 64 lata a najstarszy 85. Główne tytuły otrzymali Jadwiga Peichert (85 lat)  Ryszard Czerny (73 lata). Wydarzenie poprowadzili Jolanta Jank oraz Piotr Weintz. Wydarzenie otworzył występ zespołu Wiecznie Młodzi, pod kierunkiem Bożeny Szczepańskiej.

 

Idea jest od 17 lat, niezbędnie ta sama. Ten rok jest najtrudniejszy w organizacji. Dlaczego? Bo obowiązuje reżim sanitarny.

- Bożena Szczepańska, Fundacja Domu Kultury

 

Zwycięzcy tegorocznych wyborów to osoby aktywne, biorące udział w działaniach Klubu Seniora i zajęciach w Zespole Opiekuńczym na ul. Niepodległości. Pani Jadwiga Peichert jest babcią dla siedmiorga wnucząt. W wolnym czasie nie tylko wykonuje robótki ręczne ale także śpiewa i tańczy. Na emeryturze stale rozwija swoje pasje i zainteresowania. 

 

Mam 85 lat, występuję jako starsza Pani. Jestem bardzo szczęśliwa, że mam takie fajne towarzystwo […] Jestem zszokowana, w życiu nie zaznałam tyle radości. Jestem szczęśliwa, że chodzę do Ośrodka i mam miłych przyjaciół.

- Jadwiga Peichert, Miss Złotego Wieku 2020

 

Pan Ryszard Czerny pasjonuje się z kolei obróbką bursztynu oraz filatelistyką, a klasery w jego rodzinie przechodzą z pokolenia na pokolenie. Podobnie jak pani Jadwiga, doczekał się czwórki wnucząt.

 

Emocje sięgają szczytu, a wrażenia są bardzo dobre. Jednak trzeba powiedzieć, że przez tego wirusa to nam się wydłużyło.

- Ryszard Czerny, Mister Złotego Wieku 2020

 

 

Na zakończenie Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku wystąpił Kabaret Rak, w składzie: Krzysztof Respondek i Krzysztof Handke.

 

To było bardzo krzepiące, optymistycnze, że senorzy przywracają ten świat do normalności.

- Krzysztof Respondek, Kabaret Rak

 

Wybory to okazja dla osób starszych do promocji niestereotypowego wizerunku seniorek i seniorów w naszym społeczeństwie. Corocznie organizacja wydarzenia jest możliwa dzięki współpracy wielu środowisk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe