Czy da się zrozumieć nastolatka? [ROZMOWA]

  • 22.09.2020, 13:13 (aktualizacja 22.09.2020, 15:49)
  • Redakcja
Czy da się zrozumieć nastolatka? [ROZMOWA] fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" rozmawialiśmy z psychologiem i nauczycielką Małgorzatą Chmarycz o potrzebach nastoletnich uczniów.

Nastolatek to osoba pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Naturalną rzeczą jest występowanie w tym wieku zmiennych nastrojów. Wraz z burzą hormonalną pojawia się wybuchowość i skłonność do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Takie zachowania bywają trudne do zaakceptowania ale może istnieje szansa na ich zrozumienie? Najczęściej skoki rozwojowe kojarzą nam się z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale w wieku nastoletnim także dochodzi do bardzo dużej zmiany, która przejawia się w sposób zbliżony do tego, z jakim rodzice maja do czynienia w  procesie wychowania dziecka w wieku 3 lat. Zachowanie nastolatków zależy od hormonów, ale także od bardzo dużych zmian, do których dochodzi w mózgach tych młodych osób.

 

Ekspertem od nastolatków trudno być. To jest duże wyzwanie dla rodziców.

~ Małgorzata Chmarycz, psycholog i nauczyciel

 

Zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy z psychologiem i nauczycielką, Małgorzatą Chmarycz o tym, kim jest współczesny nastolatek i jak m.in. zniósł czas izolacji społecznej w czasach pandemii. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

My nie szanujemy, karzemy i wymagamy [..] ja nie chcę od nikogo wymagać, ja chcę ludzi szanować. To jest ważne,, bo się okazuje, ze jak dzieci czują się szanowane to z nich wystrzeliwuje jak korek z szampana: kreatywność, spontaniczność pracowitość, zaangażowanie, wchodzenie w relacje.

~ Małgorzata Chmarycz, psycholog i nauczyciel

 

Więcej informacji o naszym gościu znajdziecie TUTAJ

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 12.06.2021, 01:06
Rozmowa bardzo intreresujaca i zdecydowanie za krótka!

Pozostałe