Tczew: Przyznano nagrody za działalność na rzecz kultury

  • 22.09.2020, 13:53
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Tczew: Przyznano nagrody za działalność na rzecz kultury fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

21 września zostały wręczone nagrody prezydenta Tczewa za działalność na rzecz kultury.

W imieniu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, nagrody finansowe w wysokości od 800 do 1000 zł wręczył wiceprezydent Adam Urban. Przypomnijmy, że nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

O tegorocznych wyróżnieniach mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagrody otrzymali:

 

Orkiestra Kameralna Progress

Od dziesięciu lat Orkiestra Kameralna Progress współtworzy krajobraz kulturalny miasta rozsławiając Tczew na Pomorzu, w Polsce oraz poza jej granicami. Upowszechnianie kultury umożliwia mieszkańcom Tczewa spotkanie z wysoką kulturą muzyczną. W roku 2019 orkiestra wykonała cykl „ 4 pieśni kociewskich „ na sopran, fortepian i orkiestrę Macieja Zakrzewskiego – utwór napisany specjalnie na koncert finałowy XII Festiwalu  Twórczości Kociewskiej im. Romana Lewandowskiego, który odbył się w Tczewie.

Wiesława Dolina- Niżyńska

Od wielu lat wykonuje zawód grafika komputerowego, projektuje najróżniejsze formy – począwszy od katalogów, folderów magazynów, gazet, poprzez systemy identyfikacji wizualnej (w tym logotypy) po pomoce naukowe dla dzieci, zabawki edukacyjne oraz projekty i skład książek. Jest autorką  bajki „ Z Wróżką Samborską po Tczewie”. Czynnie działa na rzecz upowszechniania kultury w naszym mieście.

14 listopada 2019  w  Fabryce  Sztuk  obchodziła 40 – lecie swojej pracy twórczej podczas specjalnego wieczoru zatytułowanego „ Bardziej, Bardziej ,Bardziej”, w ramach którego m.in. miała miejsce prapremiera, powstałego specjalnie na tę okoliczność, monogramu w jej wykonaniu zatytułowanego „Bardziej” autorstwo i w reżyserii Barbary Świąder – Puchowskiej.

Nagroda została przyznana za całokształt dotychczasowej pracy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, od 15 lat prowadzi działania kulturalne  na rzecz społeczności powiatu tczewskiego i nie tylko.

Poprzez realizację założeń  warsztatów teatralnych przeprowadzono i stworzono nowatorskie działania kulturowe, mające na celu promowanie aktywności artystycznej seniorów. W październiku 2019 roku  Teatr TUTW  otrzymał nagrodę główna w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów  za przedstawienie spektaklu pt. „ Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych” w  ramach projektu Aktorzy Trzeciego Wieki Zarażają  dobrym humorem.

Piotr Weintz – laureat kilkunastu  nagród, w tym głównych, zarówno w konkurach regionalnych i między narodowych, reżyser „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz spektaklu pt. „Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”, który powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Gminy i Powiatu Tczewskiego pod nazwą „Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem”; w październiku 2019 roku  otrzymał nagrodę Grand  Prix Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wrotatczewa.pl.

 

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe