Trwa plebiscyt internetowy konkursu fotograficznego "Pomorskie w kadrze"

  • 25.09.2020, 08:27
  • Piotr Bunkowski
Trwa plebiscyt internetowy konkursu fotograficznego "Pomorskie w kadrze" fot. Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zakończyło nabór do konkursu fotograficznego pod nazwą "Pomorskie w kadrze", który został zorganizowany w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym. Nadesłano łącznie 869 autorskich fotografii, a 64 z nich, od 23 września walczy o nagrodę publiczności.

Fotografie można było zgłaszać do Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego do 20 września. O szczegółach konkursu i jego zasadach pisaliśmy tutaj. Nadesłano łącznie 869 autorskich fotografii, promujących walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe, krajobrazowe i turystyczne województwa pomorskiego. Prace konkursowe zgłaszane były w czterech kategoriach. Najwięcej z nich, aż 530, nadesłano w kategorii „krajobraz – przyroda” prezentującej zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych. Popularną kategorią okazała się również „krajobraz – architektura i urbanistyka” promująca układy, obiekty oraz detale architektoniczne, w której nadesłano 225 fotografii. Zdecydowanie bardziej wymagającymi kategoriami okazały się „krajobraz – kultura i tradycja regionu” - to 66 zgłoszonych fotografii oraz ”krajobraz – z lotu ptaka”, w ramach której wpłynęło 48 prac. Zakończony nabór zdjęć podsumowała Anna Łosiak - Kierownik Zespołu Osadnictwa i Dziedzictwa Kulturowego w Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

20 września zakończyliśmy nabór w konkursie fotograficznym "Pomorskie w kadrze". Konkurs towarzyszy pracom nad audytem krajobrazowym, czyli takim wielkim zamierzeniem inwentaryzacyjnym, jeśli o zasoby krajobrazowe całego województwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo konkurs okazał się dużym sukcesem jeśli chodzi o zainteresowanie. Otrzymaliśmy niemal 900 fotografii i co ważne, poziom był bardzo wysoki. Fotografie są naprawdę piękne. Jury miało trudne zadanie, żeby [...] wyłonić zdecydowanie mniejszą pulę zdjęć do oceny w dalszych etapach. W ramach tego etapu wyselekcjonowaliśmy 64 zdjęcia. Zdjęcia te będą brane pod uwagę w dalszych pracach komisji, kiedy zostaną już wyłonione prace nagrodzone i prace wyróżnione. Jednocześnie pula tych zdjęć jest już udostępniona na naszym profilu internetowym "Akcja Krajobraz!" i zachęcamy wszystkich do głosowania. Do 13 października można głosować na najfajniejsze, Państwa zdaniem, zdjęcia. W ramach konkursu poza nagrodami, które będzie przyznawało jury, mamy również przewidzianą nagrodę publiczności i to właśnie będzie nagroda przyznana na podstawie typowania przeprowadzonego podczas głosowania internetowego.

~ Anna Łosiak, Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego

 

Internauci mogą oddać swój głos na nagrodę publiczności, na profilu Facebookowym „Akcja Krajobraz!”. Przypomnijmy, że oficjalne ogłoszenie wyników konkursu "Pomorskie w kadrze" nastąpi 20 października w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie towarzyszyło konferencji i wystawie pokonkursowej, prezentującej nagrodzone i wyróżnione prace. Przewidziano nagrodę główną dla najlepszej fotografii, nagrody dla najlepszych zdjęć w pozostałych trzech kategoriach, a także osiem wyróżnień dla autorów wyróżniających się prac konkursowych.

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe