czwartek, 25 kwietnia 2024 11:01

Pierwszy ligowy komplet punktów w sezonie - Pogoń Tczew pokonała Polonię Środa Wielopolska

Zawodniczki pierwszoligowej Pogoni "Dekpol" Tczew wygrały po raz pierwszy w tym sezonie. W sobotę 26 września na własnym boisku tczewianki pokonały Polonię Środa Wielkopolska 2:0. Bramki zdobyły Magdalena Sobal i Julia Jędrzejewska.

Autor: fot. materiały prasowe Pogoń Tczew

Szósta ligowa kolejka okazała się dla tczewskiej Pogoni szczęśliwa. W wygranym 2:0 meczu z Polonią Środa Wielkopolska tczewianki zdobyły historyczne, bo pierwsze 3 punkty w pierwszej lidze kobiet.

Pierwsza połowa przebiegała jak w poprzednich w naszym wykonaniu. Kreowaliśmy sytuacje bramkowe, utrzymywaliśmy się przy piłce, zespół przeciwny miał problemy aby się temu przeciwstawić. Pierwsza bramka zdobyta została jednak bezpośrednio z rzutu wolnego przez Magdę Sobal. Druga bramka zdobyta po ataku szybkim, i równie urokliwa jak poprzednia. Tym razem swoje trafienie zaliczyła urodzona w 2005 roku Julia Jędrzejewska. W drugą połowę ponownie nie weszliśmy najlepiej. Inicjatywę przejęła Polonia Środa Wielkopolska , i to zespół z wielkopolski wyglądał dużo lepiej. Większość czasu gra toczyła się na naszej połowie, jednakże zespół z Środy nie zdobył bramki. Nasz zespół skutecznie bronił dostępu do własnej bramki, i to wynikiem 2 do 0 zakończyło się to spotkanie.

FB Pogoń Dekpol Tczew

KS Pogoń Dekpol Tczew 2 - 0 Polonia Środa Wielkopolska

Bramki (asysty):

13` Magdalena Sobal

44` Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal)

Przebieg meczu podsumował trener Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W następnym meczu Pogoń zagra z drugim tegorocznym beniaminkiem, czyli UKS 3 Staszkówka Jelna. Spotkanie zaplanowano na sobotę 3 października o godzinie 13:00 w Nawojowej (wieś niedaleko Nowego Sącza).

Po sześciu spotkaniach Pogoń z sześcioma punktami na koncie, jednym zwycięstwem i trzema remisami zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Z kolei w Centralnej Lidze Juniorek Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew zremisowała 2:2 ze Sportową Czwórką Radom. Bramki dla Pogoni zdobyły Julia Sitarz i Nadia Czarnecka.

W następnej kolejce juniorki zagrają na wyjeździe. W niedzielę 4 października o godzinie 13:00 zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z TKKF Stilon.