Miej wpływ na lokalną politykę mobilności - weź udział w ankiecie Obszaru Metropolitalnego

  • 30.09.2020, 11:15
  • Redakcja
Miej wpływ na lokalną politykę mobilności - weź udział w ankiecie Obszaru… fot. D. Paszliński / gdansk.pl

Podziel się:

Oceń:

Obszar Metropolitalny chce poznać zachowania transportowe mieszkańców. W związku z tym przygotowano specjalne badanie.

Dzięki pierwszemu tak dużemu badaniu w historii metropolii, możliwe będzie opracowanie założeń w zakresie polityki mobilności w kolejnych latach tak, by polepszyć jakość życia mieszkańców i ułatwić codzienny transport. Zawarte w ankiecie pytania dotyczą m.in. preferowanych środków komunikacji czy celów i czasu podróży. Przygotowane na tej podstawie strategiczne dokumenty mogą być niezbędne przy ubieganiu się o dotacje dla rozwoju regionu. O akcji mówi Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Badanie jest największą z dotychczas realizowanych w metropolii analiz. Wykonywane jest po to, aby polepszyć metropolitalny transport i podwyższyć jakość życia mieszkańców. W badaniu okoliczni mieszkańcy będą pytani m.in. o to ile i jakich pojazdów posiadają w swoich domach oraz jakie są cele ich podróży. Ważnym będzie też określenie tego, co może skłonić mieszkańców OMGGS do zmiany samochodu na ekologiczny środek transportu, np. komunikację zbiorową, rower czy hulajnogę. Interesująca będzie także wizja transportu w naszej metropolii za 20 lat. Zebrane informacje będą podstawą do opracowania strategicznych dokumentów dla metropolii, dotyczących mobilności. Mogą być one niezbędne m.in. do ubiegania się o wielomilionowe dotacje unijne na rozwój naszego regionu.

~ Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS

 

Badanie ma również pomóc spojrzeć perspektywicznie na kwestię zrównoważonego transportu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Chcemy sprawdzić, jakie są motywacje codziennych podróży mieszkańców Obszaru Metropolitalnego, z jakimi problemami się zmagają, gdzie należałoby ich wspomóc i w jakiej formie i wykorzystać te informacje przy pracach nad planej zrównoważonej mobilności. Generalnie chodzi o to, żeby żyło się zdrowiej, lepiej i przyjemniej, daltego tak ważne jest zaangażowanie mieszkańców w cały proces.

~ Karolina Orcholska, koordynator ds. transportu i mobilności OMGGS 

 

Ankietę znajdziecie TUTAJ - jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 20 minut. Badanie potrwa do końca października. Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe