piątek, 29 marca 2024 01:18

Pogoń Tczew po raz drugi zdobyła Wojewódzki Puchar Polski w piłce nożnej kobiet

30 września w Rusocinie odbył się mecz finałowy Pomorskiego Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew zmierzyła się z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk. Po zaciętym meczu tczewianki wygrały 2:1. Obie bramki dla Pogoni zdobyła Magdalena Sobal.

Autor: fot. Pixabay

Tegoroczny finał Pomorskiego Pucharu Polski został rozegrany w środę 30 września na boisku w Rusocinie. Pierwszoligowa Pogoń Tczew zmierzyła się w nim z trzecioligową Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk. Emocji nie brakowało, a spotkanie miało zacięty przebieg. Swojego drugiego gola na wagę zwycięstwa zdobyła w samej końcówce spotkania Magdalena Sobal.

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
1:0 – 22’ Magdalena Sobal
1:1 – 61’ Lidia Zakrzewska
2:1 – 89’ Magdalena Sobal

O przebiegu meczu finałowego mówi trener Pogoni Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Staraliśmy się dominować, staraliśmy się grać krótkimi podaniami od własnej bramki, przedostawać się na połowę rywala [...]. Obie bramki zdobyła Magdalena Sobal. Druga bramka zdobyta w samej końcówce spotkania, w 88 minucie, gdzie już wszyscy myśleli, że będzie dogrywka i ewentualne rzuty karne, to przechyliliśmy szalę zwycięstwa na nasza stronę.

To drugie zwycięstwo Pogoni w historii tych rozgrywek. Pierwsze trofeum tczewianki zdobyły w sezonie 2018/19. W tym roku zwyciężczynie otrzymały w nagrodę czek na 5 tysięcy złotych od Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.