Muzyka, ekologia i architektura. Jeden artysta. Wojtek [ROZMOWA]

  • 03.10.2020, 22:57 (aktualizacja 04.10.2020, 12:40)
  • Barbara Jackiewicz
Muzyka, ekologia i architektura. Jeden artysta. Wojtek [ROZMOWA] fot. Barbara Jackiewicz Wojtek Szczepanik

Podziel się:

Oceń:

Wojtek Szczepanik gościł w studiu Radia Tczew, by opowiedzieć o nowej płycie "Atmosphere" i zerowym śladzie węglowym w produkcji muzycznej. Zapraszamy na bardzo interesującą rozmowę z naszym gościem i nie mniej interesującą muzykę, którą znajdziecie w sieci internetowej.

Wojtek Szczepanik jest 23-letnim pianistą, kompozytorem i twórcą należącym do nurtu “modern classical”. W swojej muzyce łączy klasykę z elektroniką, wzbogacając brzmienie fortepianu modulacjami syntezatorów, brzmieniami generowanymi z kontrolerów i samplami. Występował na scenach największych festiwali w Polsce i zagranicą. Jest finalistą konkursu Transatlantyk Instant Composition Contest z roku 2016 i 2017 oraz zdobywcą tytułu Firestone Headliners of Tomorrow 2018. Na swoim koncie ma już dwa albumy “Margines” oraz “INSTINCT”. 24 lipca ukazała się najnowsza płyta Wojtka zatytułowana “Atmosphere”.

 

Rozmowę z Wojtkiem rozpoczęliśmy od podróży samolotem i utworu "Memories Write Melodies". W pierwszej części dowiecie się, co działo się z Wojtkiem przez ostatnie dwa lata:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od wtorku do czwartku jestem architektem, od czwartku do wtorku jestem muzykiem. - Wojtek Szczepanik

Wojtek studiował w Berlinie architekturę, tam pracuje, a miasto urzekło go na tyle, że inspiruje także do działań muzycznych, które zaowocowały 24 lipca płytą "Atmosphere". Na płycie znajduje się jeden utwór "Illusions" z gościnnym udziałem Hildur, islandzkiej wokalistki:

 

W drugiej części rozmowy wyjaśnia się, jak doszło do współpracy z Hildur. Są też goście, którzy nie śpiewają, ale stanowią istotną część kompozycji - przyjaciele, bratanek, babcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dużą wagę na płycie Wojtek przywiązywał do atmosfery rozumianej dwojako - muzycznie, jako klimat utworów, oraz ekologicznie - jako przestrzeń, bez której nie potrafimy przeżyć.

"Atmosphere" została nagrana z zerowym śladem węglowym w londyńskim studiu napędzanym energią odnawialną. Na każdym etapie powstawania płyty Wojtek zadbał, aby  pokazać, że w trosce o planetę można zrealizować ekologiczne wyzwanie nawet w branży tak specyficznej jak branża muzyczna. Jak Wojtek to zrobił - tłumaczy w trzeciej części rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji o Wojtku i jego działalności artystyczno-ekologicznej znajdziecie w sieci:

WWW

Facebook

Instagram

YouTube

Spotify

Soundcloud

Polecamy!

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe