Październik to czas, by dowiedzieć się więcej na temat cyberbezpieczeństwa

  • 03.10.2020, 09:12
  • Redakcja
Październik to czas, by dowiedzieć się więcej na temat cyberbezpieczeństwa fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania, która ma na celu zwiększenie świadomości obywateli w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to akcja organizowana przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. W Polsce kampanię już po raz ósmy koordynuje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Kompetencje cyfrowe i oszustwa internetowe to dwa motywy przewodnie tegorocznej akcji. Ich celem jest pomoc w identyfikacji cyberzagrożeń i możliwość skutecznej obrony przez nimi.

O szczegółach kampanii oraz wydarzeniach przygotowanych w związku z tą inicjatywą, mówi Zuzanna Polak, koordynatorka ECSM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hasło tegorocznej kampanii to "Zastanów się, zanim klikniesz". Do końca miesiąca zaplanowano wiele wydarzeń online - konferencje, warsztaty, sesje szkoleniowe czy seminaria. Tematy będą dotyczyć aktualnych zagrożeń oraz tego, jak skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie bezpiecznymiesiac.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe