piątek, 19 kwietnia 2024 18:34

Tczewscy bilardziści z brązowym medalem ekstraklasy

W Kielcach zespół Arkadii Kosmopell Tczew wywalczył brązowy medal Bilardowej Ekstraklasy. Tczewianie wygrali zacięty mecz z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 14:11.

Autor: fot. Arkadiusz Sząszor

Arkadia w składzie Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Kacper Konkel w Kielcach grała o medal z ubiegłorocznym medalistą Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. O zwycięstwie decydował tylko jeden mecz do 14 wygranych partii.

Przypomnijmy, po sezonie zasadniczym Kosmopell Arkadia Tczew zajmowała czwarte miejsce w tabeli Bilardowej Ekstraklasy. Tczewianie odnieśli 5 zwycięstw i doznali 3 porażek.

Mecz rozpoczął się nie po myśli tczewian. Faworyzowani przeciwnicy osiągnęli przewagę wykorzystując pierwsze błędy naszych zawodników. Mateusz Sząszor i Kacper Konkel za dużo dali pograć rywalom i po pierwszym secie na prowadzeniu 5:2 byli bilardziści z Tomaszowa Mazowieckiego. Niewiele więcej ugrała nasza druga para Kamil Sząszor i Michał Stojałowski, przegrywając drugiego seta 3:5. Przed decydującym starciem Kosmopell Arkadia przegrywała 5:10 i przeciwnikom do zwycięstwa brakowało tylko 4 partii. I wtedy zdarzyło się coś nieprawdopodobnego. Wytypowani do finałowej rozgrywki Kamil i Kacper zagrali fantastyczny bilard, wygrywając partię po partii. Koncertowa gra naszych zawodników wpływała deprymująco na rywali, którzy popełniali coraz więcej błędów. Kiedy Kamil i Kacper „poczuli krew” kwestią czasu było dopadnięcie rywali i wielki finisz po medal. Wygraliśmy 8 partii z rzędu bez odpowiedzi graczy z Tomaszowa. W trzecim secie Kosmopell Arkadia wygrała 9:1 a w całym meczu 14:11.

Arkadiusz Sząszor Prezes Klubu Sportowego Arkadia Tczew

Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2020 została drużyna Nosanu Kielce, która w finale dwukrotnie pokonała Cromostal Katowice.