czwartek, 28 marca 2024 16:59

Pogoń przywozi punkt z dalekiego wyjazdu - czwarty remis w sezonie

Zawodniczki Pogoni rozegrały trudny ligowy mecz z drugim beniaminkiem, czyli drużyną UKS 3 Staszkówka Jelna. Tczewianki do przerwy przegrywały 2:0. W drugiej części spotkania dwa gole dla Pogoni zdobyła kapitan Paulina Magulska. To czwarty remis tczewskiej ekipy w sezonie 2020/21.

Autor: fot. Ireneusz Makiła

W sobotę 3 października Pogoń Dekpol Tczew rozegrała siódmy mecz w I lidze kobiet. Mecz z UKS 3 Staszkówka Jelna okazał się jednym z trudniejszych. Ostatecznie Pogoń wróciła do Tczewa z jednym punktem.

Z Nowego Sącza Pogoń wraca z jednym punktem. Przeciwnikiem tczewskiego zespołu w siódmej kolejce był bardzo młody zespół UKS 3 Staszkówka Jelna. Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu tczewianek. Bardzo szybko stracone dwie bramki, i na starcie gra się nie układała. Do przerwy było bardzo mało dogodnych sytuacji z obu stron, a gra toczyła się w większość w środkowym sektorze boiska. Po powrocie z szatni mecz się bardziej otworzył. Oba zespoły miały swoje sytuacje do zdobycia gola, jednakże to zespół z Tczew dwukrotnie trafił do siatki. Obie bramki zdobyła kapitan Paulina Magulska. Pierwsza po składnej akcji zmienniczek Joanny Ścisłowskiej, a także Magdaleny Górskiej, ostatnia wyłożyła piłkę Magulskiej. Paulina bez zastanowienia oddała strzał w stronę bramki przeciwniczek, i piłka znalazła drogę do siatki. Na kolejne trafienie Pauliny Magulskiej długo czekać nie usieliśmy. Pięć minut później w sytuacji sam na sam wykazała się kunsztem, i umieściła piłkę w bramce. W końcówce spotkania oba zespoły miały swoje sytuacje aby przechylić szalę na swoją stronę, jednakże brakowało skuteczności.

fb Pogoń Dekpol Tczew

Bramki:

1` UKS 3 Staszkówka Jelna

11` UKS 3 Staszkówka Jelna

60` Paulina Magulska (Magdalena Górska)

65` Paulina Magulska (Magdalena Sobal)

Po siedmiu spotkaniach tczewska drużyna ma siedem punktów na koncie i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Na kolejne mecze, tym razem na własnym stadionie, zaprasza trener Pogoni Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W następny weekend pierwszoligowa Pogoń Dekpol Tczew podejmie MUKS Pragę Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę 11 października o godzinie 12:00 na stadionie im. Jana Stachowiaka przy ulicy Elżbiety 21A.

W ramach CLJ Pogoń "Gościniec nad Wisłą" 18 października o 14:00 zmierzy się w Tczewie z AP Lotos Gdańsk.