Park Miejski w Tczewie oficjalnie stał się zabytkiem

  • 13.04.2017, 15:17
  • A. Kęprowska / B. Rybicki
Park Miejski w Tczewie oficjalnie stał się zabytkiem

Podziel się:

Oceń:

Już na początku tego roku Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa rozpoczął starania o wpisanie tczewskiego parku miejskiego do rejestru zabytków. Pomorski konserwator przychylił się do tego wniosku.

Mówi Łukasz Brządkowski z Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa wejdzie w życie. 10 kwietnia park został uznany za zabytek i wpisano go do rejestru. O walorach miejskiego parku mówi Marcin Tymiński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co najważniejsze, wpisanie tczewskiego parku do rejestru zabytków otwiera przed nim nowe perspektywy rewitalizacji.

A. Kęprowska / B. Rybicki

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gimela
gimela 13.04.2017, 17:14
Szkoda tylko, że w tym zabytku nie można poleżeć na kocu oraz napić się zimnego i odżywczego piwka... Tczewianie nie są jeszcze gotowi na taki skok cywilizacyjny. To jakby troglodytę wsadzić do samochodu.
tzw tirowiec
tzw tirowiec 15.04.2017, 16:22
znaczy co? że będą śmiecić? no w sumie jak patrząc na to co się dzieje ze śmieciami w naszym polandowie to trochę racji w tym jest. na pocieszenie mogę dodać, że w europie zachodniej też nie jest za czysto. widziałem tam śmieci w rowach.
folksdojcz
folksdojcz 15.04.2017, 18:02
Jeśli chodzi o śmiecenie np w Niemczech to w dużej mierze odpowiedzialni są za to przybysze z innych krain. Niemcy mają zamiłowanie do czystości i porządku. Napływowa ludność nienauczona ich kultury nie rozumie tego. Co do śmiecenia w Polsce to moim zdaniem wynika to z zaściankowości myślenia, braku odpowiedniej edukacji i typowego w naszym narodzie zwalania winy na kogoś. Typowy Polak nie czuje się winny wyrzucając śmieci w lesie. Przecież to nie jego podwórko, bo gdyby ktoś zostawił mu odpady pod domem to chwyciłby za szabelkę, krzycząc Hańba! Bóg! Honor! Ojczyzna! A tak to przecież go nie dotyczy. Czym ma się przejmować? Przecież państwo jest dość bogate to posprząta.

Pozostałe