Tczew: Urząd Stanu Cywilnego powraca do wręczania seniorom jubileuszowych nagród

  • 09.10.2020, 12:03
  • Redakcja
Tczew: Urząd Stanu Cywilnego powraca do wręczania seniorom jubileuszowych nagród fot. archiwum tv TeTka

Podziel się:

Oceń:

W październiku, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią, odbędzie się uroczystość wręczenia nagród parom z długoletnim stażem małżeńskim.

Z uwagi na pandemię koronawirusa Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie zawiesił uroczystości związane z wręczeniem nagród parom z długoletnim stażem małżeńskim. Jednak jak informuje Urząd Miejski, 14 października o godzinie 12:00 ponownie odbędzie się taka uroczystość. Corocznie w naszym mieście ponad 100 par obchodziło swoje święto. Tradycja wręczania nagród małżeństwom w Tczewie sięga 2007 roku. W ubiegłym roku Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała możliwość przyznawania nagród w formie finansowej. Decyzją Urzędu Miejskiego, wszystkie wnioski, jakie do 31 grudnia wpłynęły od par, których jubileusze przypadały w 2019 roku, zostały rozpatrzone według dotychczasowych zasad. Dla kolejnych jubilatów, począwszy od 2020 roku, przygotowane zostaną jedynie upominki rzeczowe. O szczegółach mówi Alina Kollwitz-Sobolewska z Urzędu Stanu Cywilnego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ta uroczystość, która odbędzie się w najbliższym czasie, tj. 14 października, tu jeszcze będą nagrody rzeczowe na starych zasadach, czyli pary otrzymują symboliczne bony. Mogą sobie coś kupić z tego tytułu i później dostają zwrot. Dotyczy to par, które obchodziły już jubileusz w zeszłym roku i ten jubileusz w zeszłym roku zgłosiły. Od tego roku pary, które obchodzą jubileusz już w tym roku i w tym roku zgłosili, będą to upominki, ale nie chciałabym na razie zdradzać, co to będzie.

~Alina Kollwitz-Sobolewska, Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie

 

Kiedy można spodziewać się uroczystości dla osób, które zgłosiły się w tym roku?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Najpierw musimy zorganizować uroczystości dla tych par, które obchodziły jubileusze. To są przede wszystkim jubileusze 50-lecia w zeszłym roku. Z uwagi na pandemię, niestety od marca nie organizowaliśmy tych uroczystości, więc mamy do nadgonienia kilka uroczystości. Na dzień dzisiejszy nie chciałabym tutaj składać obietnic, bo wiem, że jubilaci przywiązują się wówczas do tych terminów. Najpierw musimy zorganizować uroczystości dla tych jubilatów, którzy obchodzili swoje jubileusze w zeszłym roku.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe