Protest rolników w całej Polsce. Blokady dróg także na Pomorzu

  • 07.10.2020, 11:26
  • Redakcja
Protest rolników w całej Polsce. Blokady dróg także na Pomorzu fot. Radosław Karasek

Podziel się:

Oceń:

W środę 7 października w wielu miejscach w całej Polsce po godzinie 10:00 rozpoczęły się protesty hodowców oraz rolników z Agrounii i OPZZ przeciwko procedowanej w parlamencie "Piątce dla zwierząt".

Jak wynika z informacji, które nadsyłali do nas słuchacze, przed 11:00 problemy pojawiły się m.in. na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 i 22 na rondzie w Czarlinie. Z kolei tuż po godzinie 12:00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku poinformowała o następujących utrudnieniach na drogach krajowych województwa pomorskiego:

  • DK6 - kolumna ciągników rolniczych przemieszczająca się z Darżyna w kierunku Lęborka
  • DK20 - dwa ronda w miejscowości Żukowo. Rolnicy przechodzą większymi grupkami przez przejścia dla pieszych
  • DK20 - kolumna ciągników rolniczych przemieszczająca się z Egiertowa do Żukowa
  • DK20 - rondo w miejscowości Chwaszczyno. Rolnicy przechodzą większymi grupkami przez przejścia dla pieszych
  • DK22 - rondo w miejscowości Czarlin. Pojazdy rolnicze poruszają się po rondzie
  • DK22 - miejscowość Rychnowy. Droga zablokowana przez maszyny rolnicze. Protestujący co jakiś czas chwilowo pozwalają przejechać pojazdom oczekującym, a następnie ponownie wznawiają protest
  • DK55 - rondo w miejscowości Rychnowo Żuławskie. Zablokowane rondo oraz odcinek od ronda do węzła Żuławy Wschód na drodze S7 w obu kierunkach
  • DK55 - miejscowość Sztum. Pojazdy rolnicze poruszają się pomiędzy trzema rondami w Sztumie.

Miejsca protestów w naszym regionie zabezpieczali m.in. tczewscy policjanci. Mówi asp. sztab. Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...


Rolnicy zrzeszeni w OPZZ i AGROunii protestują przeciwko przygotowywanej ustawie tzw. "Piątce dla zwierząt". Według zapowiedzi zablokowanych miało dziś zostać 100 tras w całym kraju. Protesty odbyły się w kilkudziesięciu lokalizacjach we wszystkich regionach. Metody blokad są różne - miejscami to wolne przejazdy maszyn rolniczych, a czasem blokowanie przejść dla pieszych. Dzisiejsza blokada dróg nie jest pierwszą akcją protestacyjną rolników i hodowców w tej sprawie i już zapowiadane są kolejne działania. 

Redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 09.10.2020, 06:08
Tak to już jest, że gdy wchodzą w życie rozwiązania, które godzą w czyiś interes to ci co mają odwagę wychodzą na ulice. Rynek nie lubi próżni, więc miejsce polskich rolników zajmą inni przedsiębiorcy np z Białorusi czy Ukrainy. Nikt nie lubi patrzeć na cierpienie zwierząt (jedynie psychopaci) ale to cierpienie jest w sklepie, pokrojone na plasterki, jedzone przez wasze bąbelki na śniadanie, obiad i kolacje.
Jacek82r
Jacek82r 07.10.2020, 21:07
TAK dla działań rządu w sprawie ustawy dla zwierząt
Kris
Kris 07.10.2020, 15:12
dziękuję rolnikom, że nie mogłem o czasie odebrać małego dziecka ze szkoły, nie cały świat powinien kręcić się wokół rolników, na świecie żyją tez inni ludzie, których protestujący rolnicy maja za nic
TAK dla działań rządu w sprawie ustawy dla zwierząt

Pozostałe