Lubisz programować? Do 9 października zgłoś się do konkursu Hack Heroes

  • 07.10.2020, 12:21
  • Piotr Bunkowski
Lubisz programować? Do 9 października zgłoś się do konkursu Hack Heroes fot. Fundacja Media 3.0

Podziel się:

Oceń:

Do 9 października uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całej Polski mogą się zgłaszać do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes, który wpisuje się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Hack Heroes to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE, realizowana od 2016 roku i wpisująca się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest promocja nauki programowania oraz rozwój talentów programistycznych wśród osób młodych. 

O szczegółach mówi prezes zarządu Fundacji Media 3.0, Łukasz Żyła:

fot. Fundacja Media 3.0

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Konkurs Hack Heroes - jest to konkurs programistyczny dla uczniów szkół średnich, który odbywa się co roku online. Ideą jest, aby uczniowie szkół średnich nie tylko uczyli się programować, ale też uczyli się rozwiązywać problemy społeczne i je diagnozować. Konkurs odbywa się w całości online. Uczniowie mogą programować zarówno w szkołach na lekcjach informatyki, jak i w domu. Często jest tak, że uczniowie programują, tworzą swoje aplikacje wspólnie z kolegami z całej Polski lub spotykają się u siebie w domu. Zapisy trwają do 9 października. Zgłoszenia odbywają się w formie przesłania formularza udostępnionego na stronie internetowej hackheroes.pl.

- Łukasz Żyła, prezes zarządu Fundacji Media 3.0

 

fot. Fundacja Media 3.0

Podczas trwania tego rocznego CodeWeeka (czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania) od 10 do 25 października szkolne lub międzyszkolne zespoły będą mogły przygotowywać swoje programistyczne projekty przy wsparciu mentorów Fundacji i SAP SE, po czym zostaną one poddane ocenie profesjonalnego jury. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone, a tegoroczna pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych. Tak prezentowała się zeszłoroczna edycja Hack Heroes:

fot. Fundacja Media 3.0

 

Temat przewodni tegorocznych zmagań zostanie podany 10 października. Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej hackheroes.pl

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe