Od 10 października cały kraj będzie objęty tzw. żółtą strefą. 38 powiatów znajdzie się w strefie czerwonej

  • 08.10.2020, 15:06
  • Redakcja
Od 10 października cały kraj będzie objęty tzw. żółtą strefą. 38 powiatów znajdzie się w strefie czerwonej fot. Gerd Altmann / Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 8 października rząd poinformował o objęciu żółtą strefą obszaru całej Polski. W dalszym ciągu powiaty z najwyższą liczbą zachorowań znajdą się w strefie czerwonej. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami.

10 października zasady sanitarne obowiązujące w strefie żółtej zostaną rozciągnięte na cały kraj. Podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia poinformowano, że 38 powiatów zostanie objętych strefą czerwoną.

Obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Limit osób biorących udział w imprezach, także rodzinnych, został ograniczony do 75 osób. Lokale gastronomiczne będą zamykane o godzinie 22:00. Wydarzenia kulturalne będą mogły odbywać się w przestrzeni zamkniętej z udziałem 25% publiczności, w plenerze dopuszczalna jest ilość stu osób, a w kinach 25% zajętych miejsc.

 

Zgodnie z zapowiedzią ministra Adama Niedzielskiego, resort wykorzysta system alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do informowania mieszkańców o wprowadzeniu konkretnej strefy. 

W piątki po południu Ministerstwo Zdrowia planuje wysłać SMS-y do mieszkańców z informacją o wprowadzeniu w danym powiecie strefy żółtej lub czerwonej. 

- www.gov.pl

 

Premier poinformował, że 10 października zostaną przedstawione kolejne zasady walki z Covid-19. Przypomnijmy, że 8 października padł kolejny rekord dobowego wzrostu zakażeń. Resort zdrowia odnotował 4280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

fot. Ministerstwo Zdrowia

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe