Epidemia to nie wszystko - policja prowadzi działania na drogach

  • 09.10.2020, 09:40 (aktualizacja 09.10.2020, 13:58)
  • Redakcja / KPP Tczew
Epidemia to nie wszystko - policja prowadzi działania na drogach fot. TVTeTka

Podziel się:

Oceń:

W piątek 9 października na terenie powiatu tczewskiego policja prowadzi działania z cyklu "Bezpieczny pieszy". Z kolei w niedzielę 11 października na całym Pomorzu kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości.

Od soboty 10 października mundurowi będą kontrolować stosowanie się mieszkańców do obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju. To nie jedyna akcja prowadzona przez policję. W piątek 9 października na terenie powiatu tczewskiego zaplanowano działania z cyklu „Bezpieczny pieszy", mówi asp. sztab. Dawid Krajewski oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

asp. sztab. Dawid Krajewski KPP w Tczewie

 

Z kolei w niedzielę 11 października na drogach całego województwa pomorskiego pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego kontrolujących prędkość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W najbliższą niedzielę, 11 października na drogach naszego województwa pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w ręczne mierniki prędkości. Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

pomorska.policja.gov.pl

 

Służby przypominają kierowcom o konieczności dostosowania sposobu jazdy do jesiennych warunków panujących na drogach.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe