Zagłosuj na najciekawszy polski film krótkometrażowy. Short Waves w Centrum Kultury i Sztuki

  • 10.10.2020, 12:45 (aktualizacja 10.10.2020, 13:56)
  • Barbara Jackiewicz
Zagłosuj na najciekawszy polski film krótkometrażowy. Short Waves w Centrum… Kadr z filmu "Koniec sezonu". Mat. prasowe organizatora

Podziel się:

Oceń:

W ramach tegorocznej edycji Short Waves w objazdowym kinie od 15 września do 22 listopada w kulturalnych placówkach w całej Polsce widzowie obejrzą 6 krótkometrażowych form i zagłosują na te, które spodobają im się najbardziej. Zwycięski tytuł otrzyma 7 tys. zł. Widzowie z Tczewa i okolic mają taką okazję już w ten weekend.

W niedzielę, 11 października do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie po 2-letniej przerwie powraca Short Waves On Tour. To objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych organizowany w ramach 12. edycji Short Waves Festival 2020.

W programie jest najciekawszych 6 krótkometrażowych filmów, jakie powstały w ostatnim roku w Polsce. To bardzo zróżnicowane formy - filmy animowane, fabularne i dokumentalne, których bohaterowie przeżywają przeróżne historie. Od uniwersalnej prawdy o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą, przez poszukiwanie własnego miejsca na świecie, po bunt przeciwko patriarchalnym wpływom społeczeństwa. 

Każdy widz przed seansem otrzymuje kartę do głosowania i wybiera tytuł, który spodoba mu się najbardziej. Po podliczeniu głosów z całej Polski, reżyser filmu z największą ich liczbą otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. zł. 

Na niedzielny seans zaprasza Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

PROGRAM:

Koniec Sezonu /Polska 2019. Rez. Staszek Cuske. Dokument. 20’
Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

Deszcz /Polska 2019. Rez. Piotr Milczarek. Animacja. 5’
Deszcz to prosty film animowany o zbiorowej świadomości.

Moje Serce /Polska 2019. Rez. Damian Kocur. Fabuła. 30’
Sytuacja zawodowa zmusza Rozalie, aktorkę, do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha. Na miejscu bohaterka angażuje się w znajomość z nauczycielem Darkiem i przygotowuje do nowej sztuki.

Story /Polska 2019. Rez. Jola Bankowska. Animacja. 5’
„Story” to refleksja dotycząca współczesnego człowieka w świecie wszechobecnej technologii.

Synchronizacja /Polska 2019. Anna Kasinska. Fabuła. 20’
Rok 2084. Mężczyźni są bliscy wyginięcia. W wiekowej willi, otoczone gąszczem roślin, cztery kobiety żyją w absolutnej symbiozie.

Na Krańcu Miasta /Polska 2019. Rez. Daria Kasperek. Fabuła. 14’
Najważniejsza droga to droga w głąb - jest to jedyny kierunek. Na krańcu miasta możemy dotrzeć do miejsc, w których nie bywamy na co dzien. Na krańcu miasta jest las. A żeby dojść do źródła, trzeba przejść przez jego najciemniejsze zakamarki.

WAŻNE INFORMACJE:

Short Waves On Tour 2020 - niedziela - 11 października - godz. 16:00 - czas trwania ok. 95 minut - wstęp BEZPŁATNY

Uwaga! W budynku Centrum Kultury i Sztuki panuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Jest też dezynfekcja rąk i pomiar temperatury. Każdy uczestnik wypełnienia oświadczenie dotyczące stanu zdrowia. Działania te mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom i organizatorom.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe