Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 21:25

Drugie zwycięstwo w sezonie - dobry mecz Pogoni z Pragą Warszawa

Kolejne ligowe punkty zostały w Tczewie. Drugie zwycięstwo w pierwszej lidze kobiet odniosły zawodniczki Pogoni Dekpol Tczew. W niedzielę 11 października tczewianki podejmowały u siebie Pragę Warszawa i wygrały 2:0. Obie bramki zdobyła Paula Magulska.

Autor: fot. Ireneusz Makiła

11 października drugie zwycięstwo w sezonie I ligi kobiet zanotowała Pogoń Dekpol Tczew. Tczewianki podejmowały u siebie Pragę Warszawa. O szczegółach spotkania mówi trener Pogoni Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Obie bramki zdobyła kapitan Pogoni Paula Magulska po podaniach Asi Jeleń i Martyny Tryki.

W 8 kolejce na własnym stadionie Pogoń podejmowała drużynę Pragi Warszawa. Zespół z Tczewa od początku meczu był stroną dominującą i już w pierwszej połowie stworzył sporo sytuacji podbramkowych. Otwierające trafienie, to świetne podanie prostopadłe bardzo dobrze grającej w tym meczu Jeleń. Magulska w sytuacji 1x1 z bramkarką skutecznie ją minęła do prawej strony, i z bliskiej odległości umieściła piłkę w siatce. Drugi gol, to niemal bliźniacze wykończenie co przy poprzedniej bramce, jednakże asystowała równie pięknie Martyna Tryka. Na przerwę zespół Pogoni schodził z przewagą dwóch bramek. Po przerwie tczewianki nie nie spoczęły na laurach, i stworzyły sporo sytuacji podbramkowych (strzały Podsiadło, Jędrzejewskiej, Aronowskiej czy Pietkun), jednakże piłka nie znalazła już drogi do bramki.

fb Pogoń Dekpol Tczew

Pogoń DEKPOL Tczew 2 - 0 MUKS Praga Warszawa

Bramki (asysty):

27` Paulina Magulska (Joanna Jeleń)

35` Paulina Magulska (Martyna Tryka)

Po 8. kolejkach Pogoń z 10. punktami (2 zwycięstwa, 2 porażki i 4 remisy) zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkania trzy zespoły Pogoni (w I, IV lidze oraz w Centralnej Lidze Juniorek) rozegrają w niedzielę 18 października: