Godziny dla seniora powracają od 15 października

 • 13.10.2020, 08:08
 • Redakcja / www.gov.pl
Godziny dla seniora powracają od 15 października fot. Anna Shvets / Pexels

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 10 października podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał między innymi, że powrócą godziny dla seniora. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

GODZINY DLA SENIORA

 

Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia – to wprowadzone przez rząd nowe zasady wsparcia osób starszych, które przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego też apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady „dezynfekcja – dystans – maseczka” i solidarność z seniorami!

- www.gov.pl

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał w swoim sobotnim wystąpieniu, że najważniejsza jest teraz troska o seniorów, gdyż najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa to osoby w starszym wieku. Dlatego od 15 października (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. 

 

AKCJA #WspierajSeniora

 

Jak pomagać? Oto cztery kroki:

 • pobierz plakat #WspierajSeniora (dostępny do ściągnięcia poniżej)
 • podaj namiary na siebie – imię i numer telefonu
 • wydrukuj go i…
 • powieś na swoich drzwiach, na klatce lub na najbliższym słupie ogłoszeniowym i czekaj na telefon!

Od nas wszystkich zależy jak poradzimy sobie z epidemią koronawirusa. Dlatego bądźmy solidarni i odpowiedzialni za drugiego człowieka. Czasem wystarczy:

 • zrobienie zakupów,
 • wyprowadzenie psa,
 • odbiór przesyłki z poczty,
 • wykupienie recepty.
   

- www.gov.pl

 

fot. www.gov.pl

Redakcja / www.gov.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe