Zmiany w radzie powiatu

  • 15.10.2020, 15:11
  • Redakcja
Zmiany w radzie powiatu fot. Telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

Złożony przez klub Prawa i Sprawiedliwości wniosek o odwołanie przewodniczącego rady powiatu Marka Modrzejewskiego został przyjęty i przegłosowany na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w czwartek, 15 października.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu tczewskiego radni w tajnym głosowaniu odwołali przewodniczącego Marka Modrzejewskiego stosunkiem głosów 12 do 11. Radna Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Kamińska złożyła wniosek o wybór nowego przewodniczącego jeszcze na nadzwyczajnej sesji. O uzasadnienie złożonego przez klub PiS wniosku poprosił radny Tomasz Kajzer. Mimo, że na działalność dotychczasowego przewodniczącego nie wpływały skargi, klub PiS zdecydował się na polityczny ruch. Szefowa Klubu Barbara Kamińska uzasadniała wniosek tym, że PiS jest najliczniejszym klubem w radzie a został pominięty w obsadzaniu funkcji w radzie i pozbawiony wpływu na jej prace. 

Być może obserwujemy tworzenie się nowego układu sił politycznych w Radzie. Prawdopodobne jest powstanie nowej koalicji politycznej w skład, której wejdą radni Prawa i Sprawiedliwości, Inicjatywy Samorządowej oraz niezrzeszeni. Oznacza to, że siły Platformy Obywatelskiej, Porozumienia na Plus być może przejdą do opozycji. 

Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił na stanowisko przewodniczącego radnego Romana Małeckiego, radcę prawnego, prezesa Gdańskiego Klubu Inteligencji Katolickiej i działacza wolnościowego. Była to jedyna zgłoszona na sesji kandydatura. 

Po przerwie radni przeszli do głosowania, w wyniku którego nie wybrano nowego przewodniczącego. Stosunek głosów wyniósł 11 do 11. Prowadząca sesję Alicja Gajewska ogłosiła przerwę w obradach. Radni zbiorą się ponownie we wtorek, 20 października o godzinie 16:00.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe