Poznaliśmy nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu "Wakacje z aparatem"

  • 17.10.2020, 12:03
  • Redakcja
Poznaliśmy nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu "Wakacje z aparatem" fot. Krzysztof Małkiewicz Zdjęcie najlepiej promujące Tczew

Podziel się:

Oceń:

Łącznie rywalizowało około 180 prac, autorstwa ponad 40 osób.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny “Wakacje z aparatem”. Do organizatora wpłynęło wiele prac, autorstwa 43 osób. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarszy 75. Wśród wszystkich biorących udział, odnotowano 25 debiutantów.  O tematyce konkursowej i pracach, które wpłynęły mówi Sławomir Gawroński, członek jury: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Temat można było rozwinąć na różne sposoby - od obrazków, które tryskają optymizmem, przez kawę z rana, po ładny widok. Można było fotografować wszystko, co wpływało na nasz dobry humor. Autorzy nadesłanych prac dobrze się z tego zadania wywiązali, więc prace były różnorodne i ciekawe. Wpłynęło ich około 180.

~ Sławomir Gawroński, członek jury

 

15 października poznaliśmy laureatów konkursu. Pierwsze miejsce otrzymało zdjęcie autorstwa Wiesława Pustkowskiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Wiesław Pustkowski

 

Kryteria oceny są bardzo subiektywne i nie jest to tak, że są wśród nich jakieś wypunktowane warunki oceny prac. Każdemu z nas inaczej podobało się nagrodzone zdjęcie. Mnie się spodobało światło, złapanie chwili i szybkość reakcji fotografa na zaistniałą sytuację - widać, że nie jest to zdjęcie pozowane.

~ Sławomir Gawroński, członek jury

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Roman Hudzik i Magdalena Sobolewska. Nagrodę za zdjęcie najlepiej promujące Tczew zdobył z kolei Krzysztof Małkiewicz.

fot. Magdalena Sobolewska

fot. Roman Hudzik

Prace nadesłane w konkursie można będzie oglądać w Fabryce Sztuk do 15 listopada. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe