Tczewski szpital będzie przyjmował tylko pacjentów z koronawirusem [AKTUALIZACJA]

  • 19.10.2020, 09:35 (aktualizacja 20.10.2020, 17:05)
  • Redakcja
Tczewski szpital będzie przyjmował tylko pacjentów z koronawirusem [AKTUALIZACJA] fot. Telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

Szpitale Tczewskie zostały przekształcone w jednostkę jednoimienną. Oznacza to, że placówka będzie przyjmować jedynie pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

WTOREK 20 PAŹDZIERNIKA GODZ. 15:00

Przekształcenie Szpitali Tczewskich w jednostkę jednoimienną spowodowało pojawienie się wielu pytań i niewiadomych u mieszkańców powiatu. Reporter Telewizji Tetka Bartosz Listewnik sprawdził dlaczego podjęto decyzję o przekształceniu w placówkę jednoimienną właśnie tczewskiej jednostki. Mówi Dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku lek. med. Jerzy Karpiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Decyzja Ministra Zdrowia i Wojewody Pomorskiego dotyczy też placówek prywatnych, m.in. szpitala w Kwidzynie czy Sztumie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Karpiński zaznaczył też, że decyzja dotycząca całego kraju, podjęta przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministra Zdrowia jest decyzją o wstrzymaniu zabiegów planowanych:

loadingŁaduję odtwarzacz...


WTOREK 20 PAŹDZIERNIKA GODZ. 12:00

O aktualnej sytuacji w Szpitalach Tczewskich poinformował prezes spółki Maciej Bieliński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Decyzją Ministra Zdrowia oraz Wojewody Pomorskiego, Szpitale Tczewskie SA od dnia 27.10.2020 roku staną się szpitalem II poziomu oraz III poziomu COVID.

To znaczy, że Szpital będzie przyjmował Pacjentów wyłącznie z COVID dodatnim.

Dotyczy to następujących oddziałów:

- Oddział Internistyczny, Oddział Chirurgiczny, Oddział Ginekologiczny będą dostępne wyłącznie dla Pacjentów Internistycznych z Covid dodatnim.

- Oddział Pediatryczny będzie dostępny dla dzieci z Covid dodatnim.

- Oddziały Położniczy oraz Neonatologiczny będą dostępne dla pacjentów z Covid dodatnim.

Dodatkowo Oddziały Rehabilitacji Neurologicznej oraz Ogólnoustrojowej mieszczące się na ul. 1 Maja 2 od 3 listopada 2020 roku zostaną przekształcone w oddział internistycznych dla pacjentów z Covid dodatnim.

Informujemy, iż z konieczności opróżnienia oddziałów, na które została wydana decyzja Wojewody Pomorskiego, oraz konieczności przygotowania oddziałów, od dnia 19.10.2020 roku zaprzestajemy przyjmowania pacjentów do izby przyjęć oraz na wszystkie oddziały szpitalne.

Poradnie Specjalistyczne Przyszpitalne, RTG na ul. Wojska Polskiego 5, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna w Tczewie oraz Gniewie oraz Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Dzieci na tą chwilę pracują normalnie.

 

Teraz tczewskie oddziały mają tydzień na ewakuację pacjentów, którzy aktualnie przebywają w jednostce. Ci pacjenci, którzy nie są jeszcze w stanie opuścić szpitala, będą przenoszeni do Akademii Medycznej. Jeśli chodzi z kolei o sytuacje, w których mieszkańcy naszego powiatu będą wymagali nagłej interwencji medycznej, to będą oni transportowani do innych jednostek. O tym, gdzie zadysponowana zostanie wówczas karetka, zadecyduje koordynator:

loadingŁaduję odtwarzacz...


19 PAŹDZIERNIKA

Decyzję o przekształceniu Szpitali Tczewskich SA w placówkę jednoimienną przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich podczas poniedziałkowego (19 października) spotkania sztabu kryzysowego. Zgodnie z wytycznymi około godziny 15:00 w Tczewie zostały wstrzymane planowe przyjęcia. Część pacjentów trafi do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Pozostali zostaną przewiezieni do innych szpitali lub wypisani do domów

Na spotkaniu sztabu kryzysowego przy wojewodzie pomorskim brał udział m.in. Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, który potwierdził te informacje:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od dzisiaj szpital nie będzie przyjmował pacjentów, natomiast przygotowania do tego, żeby można przekształcić w covidowski będą trwały około tygodnia. Natomiast jeżeli chodzi o szpitale rehabilitacyjne - około dwóch tygodni, by te procedury zostały wdrożone.

 

W związku z rozwojem epidemii nie tylko tczewska jednostka zostanie przekształcona w szpital jednoimienny - podobna decyzja dotyczy również m.in. szpitala w Pucku.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe