Najkrótsza sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Tczewskiego - co wydarzyło się podczas posiedzenia?

  • 21.10.2020, 12:00
  • Tv TeTka / Redakcja
Najkrótsza sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Tczewskiego - co wydarzyło… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

20 października, pełniąca obowiązki przewodniczącego Rady Powiatu Alicja Gajewska, podjęła zaskakującą decyzję o zamknięciu sesji zaraz po jej otwarciu.

We wtorek, 20 października odbyła się najkrótsza w historii nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Tczewskiego - trwała dokładnie 1 minutę i 38 sekund. Przypomnijmy, że poprzednia sesja nadzwyczajna została zwołana w czwartek (15 października) na wniosek Barbary Kamińskiej z Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniejsze zmiany w liczbie radnych poszczególnych klubów sprawiły, że wniosek ten dotyczył odwołania przewodniczącego rady Marka Modrzejewskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ). Jego obowiązki przejęła czasowo wiceprzewodnicząca rady Alicja Gajewska z Porozumienia na Plus. Następnie klub radnych PIS złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o wyborze nowego przewodniczącego i właśnie głosowanie nad tym wnioskiem nie uzyskało bezwzględnej większości, co było, zdaniem Alicji Gajewskiej, powodem by zakończyć sesję:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wtorkowej sesji Alicja Gajewska po niespełna dwóch minutach od wznowienia obrad nadzwyczajnej sesji zamknęła ją. Wywołało to oburzenie części radnych m.in. Prawa i Sprawiedliwości, którzy zamierzali kontynuować obrady, by wybrać nowego przewodniczącego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zamknięciu sesji dziesięciu radnych opuściło salę obrad, natomiast na swoich miejscach pozostali radni Prawa i Sprawiedliwości, a także ci, którzy wcześniej byli w koalicji rządzącej: troje radnych z Inicjatywy Samorządowej, dwoje byłych członków Porozumienia na Plus oraz jeden były radny Platformy Obywatelskiej i jeden aktualny - łącznie 13 osób. Radny Roman Małecki z PiS podkreślał, że sesja została zakończona bezprawnie i dążył do tego, żeby ją kontynuować. Radny wypowiedział się także w sprawie bezprawnego, jego zdaniem, przerwania czwartkowych (15 października) obrad sesji poprzez zarządzenie przerwy. Radna Barbara Kamińska z PiS odczytała wniosek jaki złożyła przed wtorkową (20 października) sesją na ręce Alicji Gajewskiej. Ostatecznie ogłoszono przerwę, po której radni nie wrócili już do sali obrad. Radna Gajewska została zapytana przez Krzysztofa Repińskiego z Telewizji Tetka o złożony przez klub PIS kolejny wniosek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejna sesja Rady Powiatu Tczewskiego odbędzie się w trybie zdalnym 27 października o godzinie 14:00. Relację z ostatnich burzliwych obrad rady można zobaczyć też w materiale Telewizji Tetka:

 

Tv TeTka / Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe