Jeśli nie do szpitala w Tczewie, to gdzie zwrócić się po pomoc bez zdiagnozowanego koronawirusa? [LISTA SZPITALI]

  • 21.10.2020, 14:31
  • Redakcja
Jeśli nie do szpitala w Tczewie, to gdzie zwrócić się po pomoc bez zdiagnozowanego koronawirusa? [LISTA SZPITALI] fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W tym tygodniu informowaliśmy o tym, że decyzję o przekształceniu Szpitali Tczewskich S.A. w placówkę jednoimienną przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich podczas poniedziałkowego (19 października) spotkania sztabu kryzysowego. Gdzie w takim razie mają zgłaszać się mieszkańcy naszego powiatu, którzy potrzebują pilnej pomocy medycznej?

Zgodnie z wytycznymi już od 19 października tczewski szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów do izby przyjęć oraz na wszystkie oddziały szpitalne. Jak informuje starostwo powiatowe w Tczewie, od tej decyzji ministerstwa i wojewody pomorskiego władze samorządowe nie mogą się odwołać. W związku z rosnącymi zachorowaniami na koronawirusa nie tylko tczewska jednostka zostanie przekształcona w szpital jednoimienny - podobna decyzja dotyczy również m.in. szpitala w Pucku. 21 października Starostwo Powiatowe w Tczewie przekazał o informację o najbliższych jednostkach świadczących usługi zdrowotne osobom z naszego powiatu zgłaszającym się z innymi schorzeniami, bez zdiagnozowanego koronawirusa. Pełną listę takich miejsc znajdziecie poniżej. 

Więcej na ten temat zmian w Szpitalach Tczewskich S.A. pisaliśmy także TUTAJ

 

Mieszkańcy Powiatu Tczewskiego,

zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, z dniem 27 października 2020 r. Szpitale Tczewskie S.A. zostały przekształcone w szpital II poziomu oraz III poziomu dla pacjentów z COVID. Oznacza to, iż Szpital będzie przyjmował wyłącznie Pacjentów z COVID dodatnim. Od tej decyzji nie możemy się odwołać.

Mając na względzie zdrowie naszych mieszkańców, przekazuję informację o najbliższych jednostkach świadczących usługi zdrowotne. Wyrażam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu ułatwi ona Państwu pierwszy kontakt ze służbami medycznymi.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, życzę Państwu dużo zdrowia i wytrwałości. Jednocześnie, proszę o przestrzeganie zaleceń i procedur dotyczących walki z pandemią, gdyż tylko tak możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczeństwo.

Wierzę, że już niedługo nasze życie wróci na normalne tory. Na razie jednak – dbajmy o siebie, o nasze zdrowie, o bezpieczeństwo naszych rodzin i sąsiadów. W trudnych momentach Mieszkańcy Powiatu Tczewskiego zawsze wykazywali się zdrowym rozsądkiem i mądrością. Wierzę, że teraz też tak będzie. Dbajmy o siebie nawzajem.

Z wyrazami szacunku,

Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn oraz Zarząd Powiatu Tczewskiego

 

fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe