Parking dwupoziomowy na Gdańskiej, dworek w Piotrowie i przystań dla wioślarzy Unii Tczew - jak wygląda stan inwestycji w naszym mieście?

  • 22.10.2020, 11:57
  • Redakcja / Tv Tetka
Parking dwupoziomowy na Gdańskiej, dworek w Piotrowie i przystań dla wioślarzy Unii Tczew - jak wygląda stan inwestycji w naszym mieście? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Kiedy nowy parking przy dworcu będzie dostępny dla mieszkańców? Co będzie z dawnym dworkiem w Piotrowie? Między innymi na te pytania odpowiedział wiceprezydent Adam Burczyk w rozmowie z Krzysztofem Repińskim w Telewizji Tetka.

DWUPOZIOMOWY PARKING KOŁO DWORCA

Mimo zakończenia budowy dwupoziomowego parkingu na Gdańskiej, wciąż trwają jego procedury odbiorowe. O spodziewanym terminie oddania obiektu do użytku mówi wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z naszej strony uważam, że moglibyśmy już otwierać, natomiast to jak różne instytucje do tego podchodzą, to myślę, że w pierwszej połowie listopada ten parking zostanie otwarty dla użytkowników.  

- Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa

 

Parking będzie otwarty całodobowo, a za wjazd na jego teren nie będą pobierane opłaty. 

 

Budynek parkingu posiada dwa poziomy i dwa niezależne wjazdy z poziomu istniejącego już, gruntowego parkingu. Na poziomach "0" i "+1" przyjęcie takich rozwiązań technicznych, podyktowane było głównie tym, że sama działka ma stosunkowo niewielką powierzchnię. Zrezygnowano zatem z komunikacji wewnątrz obiektu, w celu zwiększenia liczby miejsc. W środku udało się zrealizować 53 miejsca postojowe na poziomie "0" i 50 miejsc na poziomie wyżej. Parking będzie wyposażony w informację o zajętych miejscach i sieć monitoringu wizyjnego, który będzie włączony do miejskiej sieci. Zasadnicza część działań została ukończona, w tej chwili trwają jedynie drobne prace wykończeniowe, instalacyjne i poprawkowe.

-  Marcin Górny, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie

 


DAWNY DWOREK W PIOTROWIE

W temacie miejskich inwestycji powróciła także kwestia dawnego dworku w Piotrowie. Współpraca miasta z dotychczasowym dzierżawcą nieruchomości miała swój finał w sądzie. Teraz władze planują ponowne ogłoszenie przetargu. Czym będzie różnił się od poprzedniego? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jednym z elementów jest zagwarantowanie tego, że przyszły dzierżawca - ten, który wygra w przyszłym przetargu - będzie mógł skorzystać z prawa pierwokupu. To jest uchwała, która rozpoczyna ten proces, który nam pozwoli w marcu ogłosić następny przetarg. 

- Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa       

 

O skomplikowanej sytuacji związanej z tym miejscem pisaliśmy między innymi w lutym zeszłego roku (KLIK!). 


PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA

Kolejowy Klub Sportowy Unia Tczew ma spore problemy. Sekcja wioślarska funkcjonuje w przystani nad Wisłą, która jest własnością PKP. Drastyczne podniesienie opłat za dzierżawę nieruchomości groziło upadkiem klubu. Władze miasta postanowiły pomóc, wykupując nieruchomość. Wioślarstwo w Unii Tczew to najbardziej zasłużona i utytułowana sekcja sportowa w naszym mieście. Działa do dziś, a powstała w 1926 roku. To najstarsza sekcja wioślarska w województwie pomorskim. Unici od lat zdobywają medale nie tylko szczebla wojewódzkiego - także na Mistrzostwach Polski. Z tego klubu wywodzi się medalistka igrzysk olimpijskich i świata Czesława Kościańska, a także olimpijczyk, wicemistrz świata z 2017 roku, 26-letni Mateusz Biskup, wychowanek trenera Mariusza Grubicha. Tu młodzi wioślarze pracują, kształtują swoją fizyczność, przekuwają swój talent, by jak najlepiej ścigać się w regatach. Tu znajdują się ich łodzie i przyrządy do ćwiczeń. Dzierżawa przystani z hangarem do tej pory wynosiła 150 zł miesięcznie, a właściciel podniósł stawkę dziesięciokrotnie, czyli do 1500 złotych. Jak miasto pomoże sportowcom? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jest to taka perspektywiczna inwestycja w nasz sport.  [...] Występujemy do radnych z wnioskiem o przeznaczenie 200 tysięcy złotych.  

 


Więcej informacji między innymi o inwestycjach miejskich można znaleźć w programie Telewizji Tetka "Pytania do Prezydenta".

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe