Jak grać i trzymać dobrą formę? Innowacyjny projekt poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca i nie tylko

 • 22.10.2020, 15:08 (aktualizacja 22.10.2020, 16:23)
 • Piotr Bunkowski / eSport Body
Jak grać i trzymać dobrą formę? Innowacyjny projekt poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca i nie tylko fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Branża e-sportowa w naszym kraju intensywnie się rozwija, jednak nie wszyscy gracze myślą o swojej sprawności i kondycji fizycznej. Właśnie z tego powodu powstał projekt "eSport Body", który ma propagować zdrowy styl życia wśród graczy.

E-sportowiec to z reguły osoba młoda, która jeszcze nie myśli o tym, że ból pleców czy inne dolegliwości związane z długim siedzeniem w jednej pozycji, będą jej często towarzyszyć i w znaczący sposób staną na drodze do komfortowego funkcjonowania, dobrego samopoczucia, czy osiągania optymalnych wyników w e-sporcie. Z tą myślą powstał eSport Body czyli projekt, który ma propagować zdrowy styl życia wśród graczy.

O szczegółach mówi fizjoterapeuta, specjalista treningu medycznego i współzałożyciel projektu, Dariusz Harmaciński:

fot. materiały prasowe

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

eSport Body to pierwszy w Polsce, profesjonalny kanał na YouTube poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca. Sportowiec w wirtualnym świecie, tak samo jak sportowiec w świecie realnym, musi dbać o swoje zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, po to aby uzyskać jak najlepszy wynik, jak najlepszy rezultat sportowy. Temu właśnie ma służyć kanał eSport Body.

~ Dariusz Harmaciński, współzałożyciel projektu eSport Body

 

Dariusz Harmaciński w oparciu o swoją wieloletnią praktykę i współpracę m.in. z zawodowymi sportowcami, przedstawia skuteczne rozwiązania najczęściej występujących przypadłości w świecie e-sportu. Czy ćwiczenia te mogą się przydać osobom nie mającym nic wspólnego z grami wideo?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

eSport Body jest dedykowany sportowcom w wirtualnym świecie oraz wszystkim tym, którzy dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Zarówno przy biurku, jak i w samochodzie. W poszczególnych odcinkach przedstawiam zasady medycznego treningu terapeutycznego, dotyczącego typowych dolegliwości takich jak na przykład:

 • bolesny bark,
 • bolesny łokieć,
 • cieśń nadgarstka,
 • strzelający kciuk,
 • zamknięta klatka piersiowa,
 • problemy z oddechem,
 • problemy z ruchomością bioder,
 • przykurczone mięśnie brzucha,
 • nieaktywne pośladki.

Te zasady są uniwersalne dla wszystkich osób, które dużo siedzą. Do mojego gabinetu trafiają coraz częściej osoby młode, a nawet rzekłbym bardzo młode. Takie, których praca lub rozrywka opiera się głównie na długim siedzeniu w jednej pozycji. Są to najczęściej informatycy lub właśnie gamerzy. Widząc narastający problem, a jednocześnie brak miejsca, gdzie takiej doraźnej pomocy czy wskazówek mogliby szukać, wspólnie z Łukaszem postanowiliśmy zrobić dla nich coś dobrego. No i chcieliśmy stworzyć kanał na którym, nie tylko mogliby się dowiedzieć w jaki sposób wyrobić sobie sześciopak czy ujędrnić pośladki, ponieważ od takich kanałów aż roi się w sieci, ale przede wszystkim taki kanał, który pomoże nam w codziennych dolegliwościach bólowych nawet przy pracy za biurkiem.

 

Co tydzień w każdą środę na kanale YouTube eSport Body pojawia się nowy odcinek. Można tam znaleźć wyszczególnione sekcje takie jak:

SOS:

Materiały te, w prosty sposób przedstawiają problem i jego szybkie rozwiązanie.

GAMER:

Jest to seria filmów przeznaczona dla zawodowych graczy. Ma ona na celu wyrobienie nawyków tuż przed, w trakcie, jak i po graniu, aby zapobiec częstym dolegliwościom i kontuzjom. Służyć może również jako fachowy poradnik jak utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji i być przy tym efektywnym.

Wraz z rozwojem kanału pojawiać się będą również inne, równie znaczące kategorie istotne nie tylko w życiu e-sportowca. Projekt eSport Body możecie znaleźć w serwisach YouTube, Facebook, Twitter oraz Instagram.


Warto wspomnieć, że w naszym mieście e-sport także się rozwija, a więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Piotr Bunkowski / eSport Body

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe