Czy wybieramy się na cmentarze w dobie koronawirusa?

  • 23.10.2020, 08:18 (aktualizacja 23.10.2020, 11:57)
  • Redakcja
Czy wybieramy się na cmentarze w dobie koronawirusa? fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Rząd apeluje, aby w Dniu Wszystkich Świętych nie odwiedzać cmentarzy.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - czas, w którym odwiedzamy groby bliskich. To święto, które każdego roku gromadzi ludzi na polskich nekropoliach. Rząd nie podjął decyzji o zamknięciu cmentarzy. Jednak z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, pojawił się apel aby nie pojawiać się na cmentarzach w dniu 1 listopada, a wizyty rozłożyć na koniec października i początek listopada.

Rozwiązanie proponowane przez rząd ma na celu uniknięcie tworzenia się dużych skupisk ludzkich. Coraz więcej diecezji także podejmuje decyzję o odwołaniu mszy i procesji na cmentarzach. Zapytaliśmy mieszkańców Tczewa, czy w zaistniałej sytuacji wybierają się na cmentarze w okresie świątecznym, czy raczej dostosują się do apeli rządu o przełożenie wizyt na grobach.

 

Będzie za dużo ludzi, tak sądzimy. Robimy już teraz, przyjdziemy 15 listopada i to będzie dobre. Świeczkę można każdego dnia zapalić.

 

Opinii mieszkańców możecie wysłuchać poniżej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Głosy w sprawie wizyt na cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych, są wśród mieszkańców podzielone. Część tczewian wybiera się na groby zgodnie z tradycją.

 

.Pewnie, ze tak. Tradycja to tradycja. Tyle że przyjdę wieczorem na spokojnie.

 

Pamiętajmy, że w trakcie odwiedzania grobów, należy zakrywać usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe