Ruszyła policyjna akcja „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo”. Możesz za darmo sprawdzić stan oświetlenia w swoim samochodzie

  • 23.10.2020, 10:16
  • Redakcja
Ruszyła policyjna akcja „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo”. Możesz za darmo sprawdzić stan oświetlenia w swoim samochodzie fot. policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Nowa inicjatywa policji zakłada częstsze kontrole na drogach, ale także konkurs i bezpłatną możliwość skorzystania z usług okolicznych Stacji Kontroli Pojazdów.

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem - „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo”. O jej szczegółach mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, asp. sztab. Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Prawidłowe oświetlenie pojazdu nabiera szczególnego znaczenia po zmroku, wtedy, gdy staje się ono często jedynym źródłem światła na drodze. To nie tylko oznaczenie pozycji pojazdu, zwiększenie jego widoczności, ale także oświetlenie drogi oraz pieszych znajdujących się na niej. Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, prawidłowe natężenie emitowanego światła, sprawne żarówki oraz czystość lamp.

~ asp. sztab. Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Policyjna akcja prowadzona będzie do 15 grudnia. W ramach planowanych działań przewiduje się m.in. prowadzenie częstych kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów, a także działań informacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł.

Poza wzmożonymi kontrolami, policja oferuje także udział w konkursie. Na profilu społecznościowym pomorskiej Policji publikowane będą artykuły edukacyjne związane z prawidłowym używaniem świateł pojazdu. Ostatniego dnia akcji - 15 grudnia, zamieszczone zostanie tam pytanie konkursowe. Pierwsza osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi otrzyma voucher na kurs doskonalenia techniki jazdy, który prowadzony jest wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

Co istotne, kierowcy będą mogli również bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na kontroli pojazdów, które włączyły się w działania Policji. Na terenie województwa pomorskiego jest ich aż 74. W powiecie tczewskim z bezpłatnej usługi można skorzystać pod adresem Zajączkowo 43, w dniach 24 października oraz 7 i 21 listopada. Kompletny wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji, można znaleźć na stronie policja.gov.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe