Cała Polska w czerwonej strefie! Od 24 października rząd wprowadza kolejne obostrzenia

 • 23.10.2020, 11:22
 • Redakcja
Cała Polska w czerwonej strefie! Od 24 października rząd wprowadza kolejne… fot. KPRM

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej (23 października) konferencji zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń mających na celu walkę z koronawirusem i zahamowanie przyrostu zakażeń. Rząd apeluje o przestrzeganie zasad sanitarnych we wszelkiego rodzaju zakładach pracy, ponieważ w innym przypadku, obostrzenia będą musiały zostać rozszerzone. Istotne jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich oraz noszenie maseczek.

fot. KPRM

Ogłoszono nowe obostrzenia, które maja na celu zahamowanie transmisji koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił pięć najważniejszych zmian, które rząd wprowadza w walce z wirusem: 

 1. Cała Polska objęta zostanie obostrzeniami, jakie obowiązują w czerwonej strefie.
   
 2. Zmiana funkcjonowania szkół podstawowych: klasy 4-8 przejdą na nauczanie zdalne. Dodatkowo dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może przebywać poza domem bez opiekuna w godzinach od 8:00-16:00.
   
 3. Branża gastronomiczna będzie ograniczona do przygotowywania dań na wynos. Obostrzenie to nałożone zostało na nadchodzące dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia.
   
 4. Wprowadzony został zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób w przestrzeni publicznej. Nie dotyczy to osób, które mieszkają razem lub pracowników w różnego rodzaju firmach.
   
 5. Sugeruje się ograniczenie wychodzenia z domu osób powyżej 70. roku życia, a w celu zwiększenia opieki nad seniorami rząd uruchomi "Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów". Ponadto, wstrzymane zostają turnusy sanatoryjne. 
   

fot. KPRM

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty, 24 października. 

 

Obostrzenia są poważne ale pozwalają na pracę gospodarki [...] Trzeba koniecznie przerwać transmisję koronawirusa.

- Mateusz Morawiecki,  premier

 

Zdaniem rządowych ekspertów, efekty wprowadzonych obostrzeń najwcześniej zobaczymy za 10-14 dni. Jednocześnie trwa zabezpieczenia zaplecza szpitalnego dla pacjentów chorych na COVID-19. Pod koniec miesiąca rząd chce dysponować 30 tysiącami łóżek dla osób zakażonych wirusem Sars-Cov-2. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, że przed nami krytyczny tydzień, podczas którego mogą spełnić się czarne scenariusze. Zapewnił przy tym, że polska ochrona zdrowia zachowuje wydolność, będąc jednak poza strefą komfortu. Podejmowane są działania w celu rozwoju infrastruktury medycznej.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe