Tczew walczy ze smogiem

  • 24.10.2020, 08:00
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Tczew walczy ze smogiem fot. materiały prasowe GPEC / fot. Bogusław Orlikowski

Podziel się:

Oceń:

Na terenie Tczewa Grupa GPEC rozpoczęła długoletni projekt mający na celu stopniowe zmniejszanie udziału węgla w wytwarzaniu ciepła.

Jak czytamy na miejskim portalu Wrota Tczewa, zbudowana zostanie jednostka kogeneracyjna, dzięki której możliwe będzie zmniejszenie udziału węgla w produkcji ciepła w kotłowni w Rokitkach, a tym samym obniżenie emisji do atmosfery.

 

Koszt projektu przekroczy 15 mln zł. Kogeneracja jest procesem, w którym równocześnie dochodzi do produkcji ciepła oraz energii elektrycznej. Jednostka, która jest obecnie budowana w Tczewie, jest nowoczesnym i w pełni ekologicznym źródłem, które zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i niezawodność dostaw i jest rozwiązaniem bardziej przyjaznym środowisku niż kotłownie węglowe.

- Wrota Tczewa

 

Uruchomienie wysokosprawnej jednostki kogeneracyjnej w Tczewie planowane jest w pierwszej połowie 2021 roku. Będzie ona zasilała w energię system ciepłowniczy Tczewa.

 

Inwestycja, którą realizujemy to rozwiązanie zdecydowanie zmniejszające emisję dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych do atmosfery. Jednostka, którą właśnie budujemy ograniczy emisję CO2 w Tczewie o 39 tys. ton rocznie.

- Lucyna Federowicz, Prezes w spółkach GPEC TCZEW i GPEC EKSPERT

 

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.wrotatczewa.pl.

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe