Dyspensa dla wiernych, którzy nie pójdą na cmentarze 1 listopada

  • 26.10.2020, 11:01
  • Redakcja
Dyspensa dla wiernych, którzy nie pójdą na cmentarze 1 listopada fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, papież Franciszek wydał specjalny dekret. Zgodnie z nim wierni, którzy nie odwiedzą swoich bliskich zmarłych na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych, mogą uzyskać dyspensę. Odpust zupełny będzie można uzyskać odwiedzając groby w dowolnym dniu listopada.

Jak informowaliśmy już wcześniej, rząd apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach związanych z Uroczystością Wszystkich Świętych (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Również papież Franciszek wydał specjalny dekret, w którym ogłosił, że wierni, którzy nie odwiedzą swoich bliskich zmarłych na cmentarzu 1 listopada mogą uzyskać dyspensę. Wcześniej odpust miał być udzielany do 8 listopada, decyzją papieża termin został wydłużony do koca miesiąca.

Głos w tej sprawie zabrał także Prymas Polski abp Wojciech Polak, który „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych” na swojej oficjalnej stronie zwrócił się do wszystkich z prośbą o „odwołanie Mszy św. i nabożeństw (także procesji) na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych”.

Przypomnimy, że w diecezji pelplińskiej obowiązuje dyspensa od udziału w Mszy św. dla osób starszych, chorych lub obawiających się zakażenia koronawirusem. Mówi rzecznik kurii ksiądz prałat Ireneusz Smagliński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyspensa obowiązuje do odwołania.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe