Tczew: Zdalne nauczanie w klasach 4-8. Ponad 3 tys. uczniów szkół samorządowych zostało w domach

  • 26.10.2020, 12:18
  • Redakcja
Tczew: Zdalne nauczanie w klasach 4-8. Ponad 3 tys. uczniów szkół samorządowych zostało w domach fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z decyzją rządu, od poniedziałku 26 października uczniowie wyższych klas szkół podstawowych przeszli na tryb nauczania zdalnego.

Rząd argumentował taki rozdział klas tym, że najmłodsze dzieci uczą się z jednym nauczycielem i nie rozpraszają po szkole. Z kolei uczniowie klas 4-8 zmieniają sale i mają lekcje z różnymi nauczycielami. Poza tym ich aktywność w szkole jest większa.

O to, jak przejście na nauczanie zdalne w starszych klasach szkół podstawowych wygląda w Tczewie, zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego Małgorzatę Mykowską: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Uczniowie klas od 4-8 rozpoczęli nauczanie w trybie zdalnym w naszych dziewięciu szkołach samorządowych. Jest to łącznie ponad 3200 uczniów. Jak na razie, do tej pory dyrektorzy nie zgłaszali żadnych problemów [...].

 

Prezydent miasta Mirosław Pobłocki podkreśla z kolei, że tczewskie placówki były przygotowane na prowadzenie nauki w trybie zdalnym już przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy także, że w ramach nowych obostrzeń, od 26 października dzieci i młodzież do 16. roku życia w godzinach między 8:00 a 16:00 nie mogą przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej.

Więcej na temat nowych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce przeczytacie TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe