wtorek, 16 kwietnia 2024 12:12

Nie zabrakło emocji w weekendowych meczach - wyniki lokalnych drużyn [24-25 października]

Mimo ograniczeń wywołanych epidemią, w tym zamknięcia trybun dla kibiców, spotkania ligowe różnych dyscyplin nadal są rozgrywane. Podczas weekendu, 24-25 października, do rywalizacji po tygodniowej przerwie powróciły drużyny Sambora Tczew, w pierwszej lidze koszykówki kolejny wyjazdowy mecz zagrała Decka Pelplin, a piłkarze Wisły zremisowali w derbach Kociewia z Beniaminkiem Starogard Gdański. Grały też rezerwy i juniorki Pogoni Tczew.

Autor: fot. Pixabay

PIŁKA RĘCZNA

Po tygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem grały tczewskie drużyny piłki ręcznej. W pierwszej lidze kobiet Sambor Tczew wygrał w sobotę 24 października na wyjeździe w Płocku z tamtejszą Jutrzenką 31:28, chociaż do przerwy to gospodynie prowadziły 18:15. To trzecie spotkanie i trzecia wygrana w sezonie. Najwięcej bramek dla tczewskiego zespołu zdobyła w tym meczu Jagoda Błaszkowska. SPR Sambor ma trzy zwycięstwa na koncie, podobnie jak KS Kościerzyna - te dwa zespoły są na czele pierwszoligowej tabeli.

Emocji nie brakowało w drugiej lidze mężczyzn, gdzie Sambor grał na wyjeździe z MKS-em Handball Czersk. Tczewianie wygrali po rzutach karnych zdobywając dwa punkty. Mecz zakończył się wynikiem 28:28, a w karnych lepszy okazał się Sambor 4:2. Dziesięć bramek dla Sambora zdobył Jakub Śmiełowski. W drugoligowej tabeli tczewianie zajmują czwarte miejsce. Kolejny, zaległy mecz 3. kolejki z SMS II Kwidzyn zagrają u siebie już we wtorek 27 października o godzinie 20:00.

KOSZYKÓWKA

W pierwszej lidze koszykówki mężczyzn Decka Pelplin nie zdołała w ten weekend zanotować drugiego zwycięstwa. Po pierwszej wygranej w sezonie z Sokołem Łańcut Pelplinianie udali się na mecz z GKS-em Tychy. W niedzielę 25 października kociewska drużyna musiała uznać wyższość rywali i przegrała 92:99. W sobotę  31 października o godzinie 17:00 Decka zagra u siebie z Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

PIŁKA NOŻNA

W niedzielę 25 października młode piłkarki Pogoni Tczew w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorek pokonały u siebie Włókniarza Białystok aż 9:0. Tczewianki w sobotę 31 października zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Taki sam wysoki rezultat uzyskały rezerwy Pogoni w IV lidze pokonując 9:0 Olimpię Czersk. Zespół gości grał jednak w okrojonym składzie a w 63 minucie mecz został zakończony przez sędziego.

W piątej lidze zawodnicy Wisły Tczew zremisowali w Starogardzie Gdańskim z miejscowym Beniaminkiem 3:3 Wisła od 27 minuty grała w dziesiątkę, a gola na wagę remisu zdobył w doliczonym czasie gry bramkarz Wisły Oskar Guźliński. W sobotę 31 października o godzinie 14:00 tczewianie, którzy zajmują 9. miejsce w tabeli zagrają u siebie z liderem - Borowiakiem Czersk.

Zgodnie z obostrzeniami, wszystkie mecze odbywały się bez udziału kibiców.