Prezydent Tczewa poparł strajk kobiet

  • 28.10.2020, 11:18 (aktualizacja 28.10.2020, 13:50)
  • Redakcja
Prezydent Tczewa poparł strajk kobiet fot. Facebook Mirosław Pobłocki

Podziel się:

Oceń:

Od 26 października samorządowcy z całej Polski podpisują się pod oświadczeniem w sprawie poparcia trwającego aktualnie protestu kobiet.

Fala protestów w całej Polsce przybiera na sile. Do apelu kobiet przyłączają się aktorzy, sportowcy, lekarze i politycy. W ciągu ostatnich dni, pod oświadczeniem wyrażającym wsparcie dla protestujących, podpisało się niemal 90 samorządowców - wśród nich znalazł się Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia:

 

Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw.
Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm i „jedyna słuszna ideologia państwa PiS”.
Po 27 latach przestało w Polsce obowiązywać prawo aborcyjne. Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. Albo natychmiastowe. Albo na cierpienie.
Kobiety, jesteśmy z Wami!
Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie.
Kobiety potrafią budować, potrafią działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa.
Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!
Apelujemy do koleżanek i kolegów wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów, marszałków i radnych o podpisanie powyższego apelu. Prosimy o umieszczenie w Państwa mediach społecznościowych oraz informację zwrotną o umieszczeniu na maila: [email protected]

 

Pełną listę samorządowców popierających strajk kobiet można znaleźć tutaj. Przypomnijmy, że Mirosław Pobłocki już wcześniej odniósł się do aktualnej sytuacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Więcej na temat protestów w Tczewie pisaliśmy na naszej stronie tutaj.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 28.10.2020, 20:44
Skoro aborcja jest niezgodna z konstytucją to trzeba zmienić konstytucję. Małżeństwa jednopłciowe też nie są zgodne z konstytucją. Ci sami ludzie, którzy bronili konstytucji teraz mają za złe, że coś jest z nią niezgodne... Nie, nie jestem z PiS. Jestem za aborcją i eutanazją na życzenie, jestem też za karą śmierci i przymusową sterylizacją patologicznych osobników. Ale to niezgodne z konstytucją. Reasumując, trzeba zrobić referendum i napisać konstytucje od nowa. Protesty nic nie dadzą. To tylko możliwość dla wypłynięcia politycznych śmieci, którzy nie mogą pogodzić się z przegraną.

Pozostałe