Zaduszki jazzowe. "Widzimy światełko nadziei" [ROZMOWA]

  • 30.10.2020, 15:24 (aktualizacja 30.10.2020, 16:23)
  • Barbara Jackiewicz
Zaduszki jazzowe. "Widzimy światełko nadziei" [ROZMOWA] mat. prasowe CKiS od lewej: Krzysztof "Puma" Piasecki i Adam Wendt

Podziel się:

Oceń:

Duet 59/62 to dwaj znakomici muzycy, którzy mimo pandemii spotkali się i nagrali płytę "We See The Light". Adam Wendt przybliża nam album, okoliczności jego powstania, a także zaprasza na zaduszkowy koncert jazzowy.

Niedawno w TVP Kultura można było obejrzeć interesujący dokument "Urodzeni artyści: Rodzina Wendtów" o muzykalnej rodzinie mocno związanej z Tczewem: saksofoniście Adamie i jego dzieciach, kolejnym pokoleniu uzdolnionych muzyków.

Naszym gościem jest Adam Wendt, który pracuje na wysokich obrotach i, mimo utrudnień wywołanych nowym wirusem, wydał szczególną płytę, nagraną w duecie z Krzysztofem "Pumą" Piaseckim tuż po ogłoszeniu w Polsce pandemii. Na krążku są także goście, aktor Jan Nowicki i raper Eskaubei. Album ukazał się na początku października. Będzie okazja posłuchać tej muzyki podczas tradycyjnie organizowanych w okolicy święta 1 listopada Zaduszkach Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki. 

Zapraszamy na wywiad z Adamem Wendtem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZADUSZKI JAZZOWE - DUET 59/62 Krzysztof „Puma”Piasecki & Adam Wendt 
sobota, 31 października, godz. 20:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
bilety: ckis.interticket.pl

Koncert odbędzie się dla publiczności ograniczonej liczebnie do 25% i przy zachowaniu wysokich standardów higienicznych


Duet 59/62 Krzysztof „Puma”Piasecki & Adam Wendt "We See The Light"

Pomysł powstania duetu gitara - saksofon pojawił się w grudniu 2019 roku, a założeniem jest granie muzyki artystycznej i bardzo osobistej, autorskich kompozycji zarówno akustycznie, jak również z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych. W nagraniu pierwszej płyty oprócz muzyków duetu wziął udział Bartłomiej Skubisz ”Eskaubei” - wschodząca nadzieja muzyki rap oraz znakomity polski aktor Jan Nowicki z bardzo emocjonalną recytacją.

Krzysztof ”Puma” Piasecki jest wszechstronnym gitarzystą z olbrzymim doświadczeniem. Współpracował z wieloma znanymi zespołami („Heavy Metal Sextet”, „Walk Away”, Kwintet Zbigniewa Lewandowskiego, „Bober`s Friends”, orkiestra opolskiego radia pod dyrekcją Edwarda Spyrki, międzynarodowe składy „Humman Elements” i „Yurala”). Akompaniował wielu znanym światowym gwiazdom (m.in.Jose Feliciano, Shirley Bassey, Charlie Green, Siggy Davis) jak i znakomitościom krajowej estrady (m.in. Józef Skrzek, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Zbigniew Wodecki, grupa „Vox”).

Adam Wendt to znakomity polski saksofonista, kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 80 płyt (7 autorskich). Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespoły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi. Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe