PILNE! Od 31 października do 2 listopada cmentarze w Polsce będą zamknięte [KOLEJNE OBOSTRZENIA]

 • 30.10.2020, 15:42
 • Redakcja
PILNE! Od 31 października do 2 listopada cmentarze w Polsce będą zamknięte… fot. KPRM

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 30 października o godz. 15:30 odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

.

fot. KPRM

 

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał jakie są najnowsze wytyczne rządu odnośnie trwającej epidemii koronawirusa.

 1. Jedną z najważniejszych kwestii, które zostały poruszone jest informacja o tym, że od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte (nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych). Ponowne otwarcie nekropolii nastąpi najwcześniej we wtorek 3 listopada.
   
 2. Rząd prosi także o powstrzymanie się od wyjazdów. Osoby powyżej 70 roku mają przez najbliższe dwa tygodnie pozostawać w domu. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie pomagał w zabezpieczaniu potrzeb osób starszych. Mają zostać ograniczone kontakty seniorów z osobami młodszymi.


   
 3. Pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy instytucjonalnie mają przejść od poniedziałku na pracę zdalną. Podobna prośba została skierowana do pracodawców. Natomiast pracownicy produkcji, handlu i usług mogą świadczyć pracę w zakładach pracy.

 4. Utrzymano zajęcia stacjonarne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
   
 5. Premier wielokrotnie wezwał manifestujących do zawieszenia protestów do czasu, kiedy krzywa zachorowań zostanie ponownie wypłaszczona. Premier zapowiedział też prawdopodobieństwo rozpoczęcia szczepień przeciwko koronawirusowi od stycznia 2021 roku.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe