Miasto i Gmina Tczew ze wsparciem dla hodowców kwiatów, którzy ponieśli straty w wyniku zamknięcia cmentarzy

  • 02.11.2020, 15:16 (aktualizacja 02.11.2020, 15:48)
  • Redakcja
Miasto i Gmina Tczew ze wsparciem dla hodowców kwiatów, którzy ponieśli… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie cmentarzy od 31 października do 2 listopada włącznie. Ta decyzja postawiła w trudnej sytuacji wszystkie osoby sprzedające kwiaty przy nekropoliach w okresie Wszystkich Świętych.

W związku z wyjątkową sytuacją, władze w wielu miastach, w tym także prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, zapowiedziały pomoc. O szczegółach mówi Martyna Link z biura prasowego Urzędu Miejskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. FB Mirosław Pobłocki - Prezydent miasta Tczewa

 

Decyzję o zakupie kwiatów od lokalnych hodowców podjął także wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak


W opublikowanym na Facebooku 2 listopada wystąpieniu, premier Mateusz Morawiecki mówi m.in. o tym, że do ostatniej chwili miał nadzieję, że zamknięcie cmentarzy nie będzie konieczne. Jednocześnie zapewnił o wsparciu rządu dla wszystkich przedsiębiorców zajmujących się produkcją oraz sprzedażą zniczy czy kwiatów, którzy zostali najbardziej dotknięci przez te decyzje. Pieniądze mają być też zwrócone samorządom, które zainicjowały akcję skupu kwiatów. Przypomnijmy, że na te cele ma zostać przeznaczonych 180 mln zł.

źródło: FB Mateusz Morawiecki

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe