Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 16:39

Zmagania lokalnych drużyn na koniec października - druga wygrana Decki Pelplin w sezonie, Pogoń pokonała wicelidera z Tarnowa, Wisła przegrała z Borowiakiem

W ostatni weekend października swoje mecze rozgrywały drużyny z naszego regionu. Koszykarze Decki Pelplin wygrali po raz drugi w sezonie, tym razem we własnej hali. Pogoń Tczew w pierwszej lidze piłki nożnej kobiet wygrała z wiceliderkami z Tarnowa. Juniorki musiały jednak uznać wyższość zespołu z Olsztyna. Wisła Tczew straciła punkty w starciu z liderem V ligi.

Autor: fot. Pixabay

PIŁKA NOŻNA

W sobotę 31 października zawodniczki Pogoni Dekpol Tczew w ramach 10. kolejki pierwszej ligi podejmowały u siebie niepokonanego wcześniej wicelidera tabeli Tarnovię Tarnów. Chociaż to zespół gości prowadził od 27 minuty, to jeszcze przed przerwą Pogoń wyrównała i wyszła na prowadzenie. W 73 minucie wynik spotkania na 3:1 ustaliła strzelczyni trzech bramek dla drużyny z Tczewa, Magdalena Sobal. W następnej kolejce, w niedzielę 8 listopada o 12:00 Pogoń zagra na wyjeździe z liderem tabeli UKS SMS Łódź. Tczewianki zajmują 5. miejsce w lidze.

W Centralnej Lidze Juniorek tczewianki straciły punkty przegrywając na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 0:1. W sobotę 7 listopada o 13:00 juniorki podejmą u siebie UKS Ząbkovię Ząbki.

W V lidze piłkarze Wisły Tczew nie dali rady zatrzymać lidera tabeli, czyli Borowiaka Czersk i przegrali u siebie 2:3. Gola na wagę zwycięstwa goście zdobyli w doliczonym czasie gry. Wisła pozostała na 9. miejscu. W sobotę 7 listopada o godzinie 13:00 Wiślacy zagrają na wyjeździe z Olimpią Sztum.

KOSZYKÓWKA

W sobotę 31 października drugie zwycięstwo w sezonie Suzuki I Ligi mężczyzn zanotowali zawodnicy Decki Pelplin. We własnej hali, ale przy pustych trybunach, wygrali z Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Do przerwy to goście prowadzili jednym punktem 43:42, jednak ostatecznie to drużyna z Kociewia zwyciężyła 98:91. W ósmej kolejce, w sobotę 7 listopada Decka zagra na wyjeździe z TBS Śląsk II Wrocław.

PIŁKA RĘCZNA

W ostatni weekend października tczewskie drużyny piłki ręcznej nie rozgrywały spotkań. Zgodnie z harmonogramem rozgrywek I ligi kobiet, najbliższy mecz zawodniczki SPR Sambor Tczew zagrają u siebie w sobotę 7 listopada o godzinie 16:00 z AZS Poznań.

W II lidze mężczyzn w sobotę 7 listopada o godzinie 17:00 Sambor zagra na wyjeździe z MKS Brodnica.