Jak Strajk Kobiet będzie wspominany za 100 lat? Muzeum Gdańska przyjmuje transparenty i zdjęcia z protestów

  • 03.11.2020, 09:36 (aktualizacja 03.11.2020, 10:21)
  • Redakcja
Jak Strajk Kobiet będzie wspominany za 100 lat? Muzeum Gdańska przyjmuje… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Jak następne pokolenia będą opowiadać o fali protestów, jaka obecnie przechodzi przez Polskę w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym przepisu tzw. ustawy antyaborcyjnej? Jak Strajk Kobiet zapisze się na kartach historii? By zachować jak najwięcej z tych wydarzeń, Muzeum Gdańska zachęca do przekazania placówce materiałów z protestów.

fot. Muzeum Gdańska / FB

 

Do Muzeum Gdańska można przekazywać transparenty, afisze, zdjęcia i filmy z protestów, bez względu na rozmiar, stylistykę czy kolorystykę. 

 

 

Co nasze poko­le­nia będą opo­wia­dać o pro­te­stach za 50, za 100 i wię­cej lat? Czy w przyszłości zacho­wają się po nich mate­rialne ślady? Kto ma je zacho­wać? Odpo­wie­dzi na pierw­sze dwa pyta­nia poznamy tylko wtedy, gdy do muzeów tra­fią pamiątki z pro­te­stów prze­kazane przez ich auto­rów do muzeów – skarb­nic naszej wie­dzy o prze­szło­ści i insty­tu­cji chro­nią­cych te świa­dec­twa.

- Muzeum Gdańska

 

Zaczęło się od zdjęcia z protestu na Targu Drzewnym, które przekazała placówce biorąca w nim udział gdańszczanka. O szczegółach akcji mówi Andrzej Gierszewski rzecznik prasowy Muzeum Gdańska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Muzeum przyjmie niemal każdy transparent, zdjęcie czy nagranie:

loadingŁaduję odtwarzacz...


Chęć przekazania pamiątek można zgłosić między innymi mailowo na adres [email protected].

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Im wię­cej „świad­ków histo­rii” zosta­nie zabez­pie­czo­nych, tym wię­cej histo­rii nasi potom­ko­wie będą mogli przez nie o nas  opo­wie­dzieć.

- Muzeum Gdańska

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeumgdansk.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe