"Musimy się z tym zmierzyć" - prezydent i starosta o sytuacji związanej z pandemią w naszym regionie

  • 04.11.2020, 08:00
  • Redakcja
"Musimy się z tym zmierzyć" - prezydent i starosta o sytuacji związanej… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 3 listopada resort zdrowia poinformował o 19 364 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 1317 dotyczyło osób z województwa pomorskiego, w tym 74 z powiatu tczewskiego. Jeszcze w tym tygodniu rząd ma przedstawić nowe obostrzenia.

Na początku tygodnia liczba zakażeń w Tczewie przekroczyła 440. Tak o statystykach dotyczących zachorowań na terenie miasta w programie telewizji Tetka “Pytania do Prezydenta” 3 listopada mówił Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tam, gdzie to możliwe, by uniknąć zakażeń Urząd Miejski ponownie przestawia się na pracę zdalną: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Władze miasta spodziewają się wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnich tygodniach w naszym powiecie wykryto kolejne ogniska zakażeń. Jednym z nich jest Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie. O sytuacji m.in. w tej jednostce podległej władzom powiatowym mówi starosta tczewski Mirosław Augustyn:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie na terenie powiatu tczewskiego jest około tysiąca aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Od tygodnia tczewski szpital działa jako jednostka jednoimienna dla pacjentów chorych na Covid-19. Niestety już zanotowano braki kadrowe (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ) - o ile stanowiska lekarskie są obsadzone, to liczba pielęgniarek jest niewystarczająca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w mieście oraz w powiecie można zobaczyć w programach "Pytania do Prezydenta" i "Pytania do Starosty" w telewizji Tetka.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe