Nowe inwestycje w Gniewie: powstanie Dzienny Dom Seniora. Przebudowana będzie też ul. Kapinosa [ROZMOWA]

  • 04.11.2020, 13:40
  • Weronika Gerowska-Chalecka
Nowe inwestycje w Gniewie: powstanie Dzienny Dom Seniora. Przebudowana… fot. Miasto i Gmina Gniew

Podziel się:

Oceń:

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie powstaje Dzienny Dom Seniora. Ponadto trwają prace nad rozbudową szkoły podstawowej. O tych i powstających inwestycjach rozmawialiśmy z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew.

Gmina Gniew kontynuuje prace inwestycyjne. Oprócz rozbudowy wodociągów trwają także prace związane z przebudową ul. Kapinosa w Gniewie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 roku. Gniewski samorząd zdobył 1 935 305 złotych na realizację tej inwestycji. W ramach tego zadania wykonane zostaną: nowa nawierzchnia drogi, chodniki oraz cała infrastruktura towarzysząca – kanalizacja deszczowa, modernizacja sieci elektroenergetycznej oraz teletechnicznej. O szczegółach opowiada Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maciej Czarnecki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz tego, gniewski samorząd pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych, w ramach wieloletniego programu "Senior+". Otwarcie Dziennego Domu Seniora planowane jest na początek stycznia 2021 roku

 

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie Dzienny Dom Seniora. W ramach tej inwestycji budynek hali-widowiskowo-sportowej rozbudowywany jest o pomieszczenia gospodarcze i poddasze przeznaczone na cele rekreacyjno-ruchowe dla seniorów. 

- burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maciej Czarnecki

 

fot. Miasto i Gmina Gniew

 

Ponadto, trwają prace wykończeniowe w nowopowstałym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie. Do obiektu doprowadzono już zasilanie energetyczne, wewnątrz rozprowadzana jest również instalacja elektryczna. Ściany niektórych pomieszczeń wykładane są kafelkami, a na zewnątrz trwa zagospodarowanie placu – parkingu i drogi dojazdowej. 

 

Termin realizacji pierwszego zadania czyli zagospodarowania terenu i części parterowej to koniec lutego 2021 roku, drugi etap do końca sierpnia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Miasto i Gmina Gniew

Więcej informacji o tych i innych inwestycjach w Gniewie oraz okolicach znajdziecie TUTAJ.

Weronika Gerowska-Chalecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe