Przez Tczew przepłynęła barka z kontenerami. Jest szansa na port?

  • 20.04.2017, 15:16 (aktualizacja 20.04.2017, 15:24)
  • Filip Jędruch, Radio Tczew
Przez Tczew przepłynęła barka z kontenerami. Jest szansa na port? Bartosz Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj tczewianie mieli okazję obserwować rejs kontenerowca, który ma pokazać, że transport kontenerów w górę Wisły jest możliwy.

Z Przegaliny do Tczewa na jednej z barek płynął prezydent Mirosław  Pobłocki, którego nasz redakcyjny kolega Bartek Listewnik spytał o wrażenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na użeglugowienie Wisły od Warszawy aż do ujścia rzeki ma zostać przeznaczonych aż 30 miliardów złotych. O porcie rzecznym mówił też wiceminister Infrastruktury i budownictwa, Kazimierz Smoliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Transport śródlądowymi drogami wodnymi jest bardziej ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczny niż drogowy czy kolejowy. Dziewięć dni, tyle ma potrwać podróż Wisłą z Gdańska do warszawy, która rozpoczęła się wczoraj.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu programu "Nasz Tczew" w Telewizji Tetka o godzinie 17.20.

Filip Jędruch, Radio Tczew

Zdjęcia (3)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 21.04.2017, 03:54
o tym ze to puste pudła świadczy że ma pewną ilość kontenerów a linia wodna czyli ta czerwona nie jest pod wodą czyli puste pudła ściema dla prezydentów i ich mocarzy
ja
ja 21.04.2017, 03:48
przepraszam ale się wzruszyłem he he co przypłynęło ?? kontenerowiec ??? ten pchacz nie wiedzę jego nazwy a filmu szkoda mi czasu oglądać coś w radiu Tczew słyszałem! to ma same puste pudła bo gdyby tam był towar to z Przegaliny (dawnej bazy lodołamaczy ) w której psy już nawet nie mają i nie pamietają tej części ciała by szczekać to by nie ruszył Przegalina to gruzowisko i sterta kamieni zieloni doprowadzili do tego że w Świbinie ( 2 km ) u ujścia Wisły i od Przegaliny żyje para ślimaków i foki które maja kamery i imiona nie dajcie ludzie się otumanić nie będzie żeglugi Wisłą nie ma zapór a powinny być ze 3-y nie będzie śluzy gdzieś w Skowronkach by uruchomić port Elbląg bo GDZIE ONE POPŁYNĄ ??? skoro Wisłę w Tczewie można przejść w pław ???kajakiem nie dopłyniecie do M.Słońcy może do Gniewu kto da te miliardy ??? MOŻE antoni zamiast carakali misiek też już łap po państwowe chyba nie będzie wyciągał choć kto wie zostali jeszcze Bilenda & co czyli kasa smoleńska pani G. jest skłonna przyjąć każdą kwotę dobra moim skromnym zdaniem przez najbliższe 40 lat przy tej polityce Wisłą przepłyną żaglówki i kajaki i nic więcej pozdrawiam naiwnych
skider
skider 20.04.2017, 22:55
Do odbudowy infrastruktury sprzed II wojny światowej długa droga. W tamtych czasach nie było technologii kosmicznej, a wszystko chodziło jak w zegarku. Nawet gdy stan wody był niski. I nie trzeba było betonować koryta rzeki.

Pozostałe