Stań do walki z fake newsami - zbliża się konkurs #FakeHunterChallenge [ROZMOWA]

  • 09.11.2020, 12:56
  • Piotr Bunkowski
Stań do walki z fake newsami - zbliża się konkurs #FakeHunterChallenge [ROZMOWA] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

6 listopada rozpoczął się projekt edukacyjno-technologicznego GovTech Festival. Jego głównym celem jest przybliżenie uczestnikom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online, takich jak webinaria i warsztaty. W ramach GovTech Festival, w weekend 13-15 listopada, odbędzie się #FakeHunterChallenge, które polega na wyszukiwaniu i weryfikacji fałszywych informacji w sieci.

#FakeHunterChallenge to jedno z kluczowych wydarzeń odbywającego się w listopadzie GovTech Festival, czyli cyklu wydarzeń online, które dotyczą pełnej digitalizacji. Przez cały miesiąc w ramach tej inicjatywy organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier i otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją.  Podczas GovTech Festival, w weekend 13-15 listopada, odbędzie się #FakeHunterChallenge, czyli konkurs Polskiej Agencji Prasowej i serwisu FakeHunter, który polega na wyszukiwaniu i weryfikacji fałszywych informacji w sieci. Jest on skierowany do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim lub angielskim, bez względu na wiek. W wyzwaniu mogą wziąć udział zespoły liczące od jednej do dziesięciu osób, które przez trzy dni będą ze sobą rywalizowały i walczyły o nagrody.

Wyzwanie składa się z czterech konkurencji:

  • Polowanie na fake newsy
  • Fact checking challenge
  • Popraw FakeHuntera
  • Znajdź prawdziwe źródło informacji

Za zgłoszenie nieprawdziwej informacji, przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach lub wskazanie źródła pochodzenia fałszywej informacji, uczestnicy wyzwania otrzymują punkty. Wygrywa ekipa (lub samotny uczestnik), która uzyska ich najwięcej. Uczestnicy konkursu mogą przesyłać swoje zgłoszenia we wszystkich czterech kategoriach – szansa na wygraną wzrasta, gdyż punkty się sumują. Nad przebiegiem konkursu i oceną prac czuwa jury. O szczegółach mówi Mirosław Usidus, współtwórca serwisu Fakehunter:

fot. archiwum prywatne / Mirosław Usidus

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

To jest rywalizacja przeznaczona dla osób, które na przykład dużo "fejków" dostrzegały do tej pory w internecie, ale nie miały możliwości weryfikacji tej informacji. 

 

Wszyscy uczestnicy konkursu mają szansę na wygranie nagród pieniężnych. Szczegóły #FakeHunterChallenge znajdziecie na stronie internetowej fakehunter.pap.pl oraz na oficjalnym profilu FakeHuntera.

fot. materiały prasowe

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe