Mniej wydatków, mniej prezentów... Czy Boże Narodzenie 2020 będzie skromniejsze od poprzednich?

  • 14.11.2020, 08:00
  • Redakcja / newseria.pl
Mniej wydatków, mniej prezentów... Czy Boże Narodzenie 2020 będzie skromniejsze… fot. newseria.pl

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na pandemię tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowo oszczędne. Polacy wydadzą średnio ponad połowę mniej niż w 2019 roku. Jak pokazuje badanie Barometr Providenta, prezentów pod choinką spodziewa się zaledwie 62 procent przepytanych osób.

Wyniki przeprowadzonych badań przedstawiła serwisowi newseria.pl Karolina Łuczak rzeczniczka Provident Polska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W ramach badania barometr Providenta zadaliśmy Polakom pytanie dotyczące świąt, dotyczące tego, jakie wydatki planują na ten cel wydać, czy spodziewają się prezentów i w jaki sposób będą finansować święta. W tym roku badania zaskakują, Okazuje się, że pandemia i niepokój, który w nas wzbudza powoduje, że na święta planujemy dość oszczędnie podejść do wydatków. W tym roku Polacy deklarują, że średnio na gospodarstwo domowe wydadzą około 700 zł. Jest to kwota 1000 zł niższa niż w ubiegłym roku. Jeśli chodzi o kwestie prezentów, tutaj też widzimy, że zdecydowanie mniej osób na te prezenty oczekuje. W tamtym roku wskazywało, że na prezenty czeka 80 proc. badanych, w tym roku jest to 60 proc. badanych.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tak jak w poprzednich latach, więcej na święta planują wydać mężczyźni i jest to kwota 760 zł średnio, natomiast kobiety wskazują 720 zł. Zdecydowanie najwięcej na święta planują wydać osoby między 35. a 49. rokiem życia, one wskazują kwotę powyżej 800 zł, natomiast już standardowo najmniej planują wydawać osoby do 24. roku życia i tutaj ich budżet na święta nie przekracza 600 zł. Wynika to również z tego, że młodsze osoby przede wszystkim będą inwestowały w prezenty świąteczne, natomiast na barkach osób starszych spoczywa cała organizacja świąt. Jeśli chodzi o prezenty, tutaj też mamy kolejne zaskoczenie. Zaskoczenie jest takie, że coraz więcej respondentów wskazuje na to, że chciałoby otrzymać pieniądze

 

Jak wynika z Barometru Providenta, większość Polaków (62%) świąteczne wydatki pokryje z bieżących dochodów, a ok. 30% sięgnie po oszczędności. To źródło najczęściej wskazują młodzi, którzy często nie mają jeszcze stabilnych dochodów.

Redakcja / newseria.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe