W tczewskim szpitalu jednoimiennym żołnierze WOT pilnują łóżek, ale nadal brakuje pielęgniarek

  • 10.11.2020, 14:17
  • Redakcja
W tczewskim szpitalu jednoimiennym żołnierze WOT pilnują łóżek, ale nadal… fot. Szpitale Tczewskie S.A.

Podziel się:

Oceń:

Podczas konferencji prasowej 10 listopada Minister Zdrowia Adam Niedzielski podziękował Wojsku Polskiemu oraz Wojskom Obrony Terytorialnej za pomoc w administrowaniu łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów z COVID-19. Podkreślił także, że armia udziela wsparcia w punktach pobrań oraz personelowi medycznemu w codziennych czynnościach. Żołnierze zostali oddelegowani również do szpitala jednoimiennego w Tczewie.

W Szpitalach Tczewskich wsparcia udzielają mundurowi z Wojsk Obrony Terytorialnej. Decyzja ta jest spowodowana m.in. wypowiedzią Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, który kilka dni temu mówił o tym, że dostępność łóżek dla chorych na COVID-19 jest ukrywana przez niektóre szpitale. Dzień później Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że do 600 placówek skieruje 2 tys. żołnierzy. Jak powiedział nam prezes Szpitali Tczewskich Maciej Bieliński, trzech żołnierzy WOT pojawiło się w placówce w sobotę, 7 listopada

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Szpitale Tczewskie S.A.

 

W szpitalu na ulicy 30-go Stycznia zajęte są wszystkie łóżka dla dorosłych pacjentów z koronawirusem. Kilkanaście zakażonych osób przebywa też w budynku na ul. 1-go Maja - są to pacjenci, którzy nie wymagają tlenoterapii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szpital nadal boryka się z problemem niedoboru personelu pielęgniarskiego. W związku z przekształceniem placówki w jednostkę jednoimienną, z pracy zrezygnowało około dwudziestu pielęgniarek. Wpływa to na funkcjonowanie wszystkich oddziałów. Ponadto okazuje się, że na rynku zaczyna brakować środków ochrony osobistej dla personelu, takich jak kombinezony czy maski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Szpitale Tczewskie S.A.

 

Tczewska placówka działająca jako szpital covidowy przyjmuje pacjentów z całego województwa pomorskiego oraz województw ościennych. Często rodziny chorych nie są w stanie dostarczyć im najpotrzebniejszych rzeczy. Najczęściej brakuje wody mineralnej

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezes Szpitali Tczewskich zachęca do kontaktu zarówno osoby chętne do pracy w placówce, jak i mające dostęp do środków ochrony osobistej dla personelu czy też chcące przekazać zapas wody mineralnej. 

fot. Szpitale Tczewskie S.A.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe