czwartek, 28 marca 2024 22:38

Sportowy weekend [14-15 listopada]: zwycięskie drużyny Sambora, przegrana Decki Pelplin, koniec rundy jesiennej dla juniorek Pogoni

Weekend 14-15 listopada przyniósł sporo emocji dla kibiców lokalnych drużyn. Swoje mecze wygrały obie drużyny Sambora Tczew. Koszykarze Decki Pelplin po obiecującej pierwszej połowie wyjazdowego meczu, wrócili z Krosna tylko z jednym punktem. Z kolei juniorki Pogoni Tczew na koniec rundy jesiennej w Warszawie zdobyły jedną bramkę, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Autor: fot. Pixabay

PIŁKA RĘCZNA

Sobota była udana dla obu drużyn Sambora Tczew, które odniosły wysokie zwycięstwa - w pierwszej lidze kobiet tczewianki wygrały na wyjeździe z MTS Kwidzyn aż 42:21. Dodajmy, że do przerwy Samborzanki prowadziły już 23:7. Najwięcej, bo aż dziewięć bramek zdobyła Aleksandra Juć, sześć Daria Cieślak i po cztery Weronika Solińska oraz Izabela Świerżewska.

Tczewianki utrzymują pierwsze miejsce w tabeli z jednym rozegranym meczem mniej, niż wicelider KS Kościerzyna, która ma tyle samo punktów. W kolejnym meczu, w sobotę 21 listopada, zawodniczki Sambora podejmą SMS ZPRP Płock. Początek spotkania o godzinie 16:00.

W 6. kolejce drugiej ligi mężczyzn Sambor Tczew wygrał we własnej hali z UKS Jedynką Morąg 38:27 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Dziesięć bramek zdobył Michał Chyła, dziewięć Jakub Śmiełowski.

KOSZYKÓWKA

W 10. kolejce pierwszego etapu Suzuki pierwszej ligi mężczyzn, koszykarze Decki Pelplin przegrali wczoraj na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno 83:99, zdobywając tym samym tylko jeden punkt. Chociaż na przerwę zawodnicy z Pelplina schodzili z przewagą czterech punktów, prowadząc 49:45, to w drugiej połowie gospodarze okazali się skuteczniejsi. W 11. kolejce Decka Pelplin podejmie drużynę Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz odbędzie się w sobotę, 21 listopada o godzinie 17:00.

PIŁKA NOŻNA

Piłkarki Pogoni Tczew zakończyły rundę jesienną w Centralnej Lidze Juniorek. W niedzielę tczewianki przegrały z MUKS Pragą Warszawa 1:3. W 43. minucie spotkania bramkę dla Pogoni z rzutu karnego zdobyła Magdalena Sobal. Pogoń jest na szóstym miejscu w tabeli.