Tczew: Projekt budżetu na 2021 rok opóźniony przez epidemię koronawirusa. Sytuacja w mieście jest coraz trudniejsza

  • 17.11.2020, 12:24
  • Redakcja
Tczew: Projekt budżetu na 2021 rok opóźniony przez epidemię koronawirusa.… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Kolejne zakażenia koronawirusem w Urzędzie Miejskim w Tczewie są przyczyną opóźnienia w przygotowaniach projektu budżetu na przyszły rok. Pozytywny wynik testu otrzymał m.in. wiceprezydent Adam Burczyk oraz Sekretarz Miasta Helena Kulas.

We wtorek, 17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 152 potwierdzonych w ciągu doby przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. 1325 dotyczyło województwa pomorskiego, w tym 83 powiatu tczewskiego

Na terenie Tczewa w ostatnich dniach odnotowano znaczny przyrost zachorowań. Jak mówi prezydent miasta Mirosław Pobłocki, sytuacja wygląda coraz gorzej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Temat epidemii dotyczy już niemal każdego z nas, również pracowników Urzędu Miejskiego. Kolejne zakażenia nie pozostały bez wpływu na funkcjonowanie Ratusza - m.in. są opóźnienia w przygotowaniu projektu budżetu na 2021 rok:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koronawirus dotyka też podopiecznych i personel podlegających miastu jednostek opiekuńczych. Najtrudniejsza sytuacja jest w tej chwili w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Niepodległości. W związku z tym prezydent Tczewa apeluje o kontakt do wszystkich  zainteresowanych opieką nad osobami starszymi, w tym do byłych pielęgniarek środowiskowych, które chciałaby wrócić do zawodu. 

Więcej na ten temat można zobaczyć w programie “Pytania do Prezydenta” w telewizji Tetka.


Przypominamy, że jedną z metod leczenia osób chorych na COVID-19 jest podawanie osocza ozdrowieńców. O apelu tczewskiego szpitala w tej sprawie przeczytacie TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe